Основниот рецепт за палачинки од 1967 година

 

Дали сте меѓу оние кои прават палачинки „од око“?

Додека ја правите смесата, без прецизни мерења, додавате брашно, вода и млеко додека не ја добиете посакуваната густина на смесата? Треа да знаете дека постои основен рецепт со точни мерења.

„Современ готвач“ од 1967 година, кој дава 3.200 рецепти на повеќе од 1.000 страници, наведува рецепт за палачинки со точни мерења. Интересно е што, според овој рецепт, во смесата не се додава кисела вода или обична вода.

За 16-20 палачинки:

300 гр брашно

40 мл млеко

2 цели јајца

1 жолчка од јајце

1 лажица масло за готвење

сол

Подготовката е иста како и денес:

Измешајте ги брашното, млекото, јајцата, маслото и солта во мазно, рамномерно тесто. Истурете лажица - две тесто на загреана подмачкана тава, раширете ја рамномерно на целата површина и печете ги палачинките од двете страни.

Тагови
реклама

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Read more

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Илон Маск: Земјата е пред колапс, потребни се луѓе за Марс

Read more

Топ 10 најубави плажи во светот

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Пилешка салата

Read more

Идеја за десерт: Освежителен сладолед од ванила и малини

Read more

Дали погрешно ги цедите тестенините?

Read more

Идеја за ручек: Рижото со тиквички и шампињони

Read more
 

Магазин

Истражување: Чоколадото помага за согорување на маснотии и губење килограми

Читај повеќе

Навики кои се штетни за менталното здравје

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешка салата

Читај повеќе

Што не треба да јадете по тренинг?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Читај повеќе

Горда, страсна, театрална: Таква е Лавицата

Читај повеќе
  • play_arrow

Застрашувачки момент кога ајкула ненадејно тргна кон пливач

Читај повеќе

Шест работи кои биле бизарно нелегални во средновековна Европа

Читај повеќе