Осум утрински навики што ќе ви помогнат да слабеете

А.С.
/ 18.05.2023 / 15:04

Ако го започнете денот на вистински начин, може да си помогнете да се забрза губењето на маснотиите, да се зголеми мотивацијата и да се постигнат зацртаните цели.

На пример, едноставниот избор да останете во кревет и да гледате телевизија или да играте видеоигри откако ќе се разбудите може да доведе до спирала на мрзеливост, можеби да ве натера да не работите тој ден, да го пропуштите тренингот и да јадете куп лоша храна затоа што и онака веќе си зедовте слободен ден...

Наместо да останете заробени во овој циклус на демотивација, применете ги овие 8 клучни утрински навики кои можете да ги вклучите во вашата дневна рутина за да ви помогнат автоматски да ги намалите калориите, да согорите повеќе масти, да го намалите обемот на половината и да се чувствувате полни со енергија во текот на остатокот од денот.

реклама

Фит

Храна што ќе ви помогне да го стопите салото на стомакот

Read more

Како да излезете од магепсаниот круг на диети и дебелеење?

Read more

4 вежби без опрема што ќе ви го трансформираат целото тело за само 4 недели

Read more

На што се должи неверојатната трансформација на Џеф Безос?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за John Wick Chapter 4

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри поп албуми во 90-тите

Read more
play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Read more
play_arrow
Зачинето пилешко со црвен пипер

Зачинето пилешко со црвен пипер

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Свински кременадли во путер со лук

Read more
play_arrow

Најголемо промашување во секој тим од Премиер лигата оваа сезона

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Super Mario Bros. Movie

Read more
play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Read more
play_arrow

Токсична позитивност: Вистината зад зависноста од самопомош

Read more
play_arrow

Што ако во вселената би можело да се дише?

Read more