Освежително смути со киви и малини за идеален почеток на денот

Чаша полна здравје за совршен почеток на денот.

Потребни состојки за 2 лица:

-2 банани

-5 киви

-100 г замрзнати малини

-3 лажици мелени печени лешници

-1 лажица мед

- 2 дл вода

Начин на подготовка:

Киви овошјето и бананите исечете ги на помали парчиња, па сите состојки ставете ги во блендер. Мешајте убаво, додека смесата не стане глатка.

Тагови
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Рецепти

Зошто треба да почнете да јадете хелда секој ден?

Read more

Десерт на денот: Пита со боровинки и ореви

Read more

Рецепт на денот: Потпечени тестенини со брокула и панцета

Read more

Направи сам: Домашен путер од кикирики од 2 состојки

Read more
 

Магазин

Зошто треба да поставите системи, а не цели?

Зошто треба да поставите системи, а не цели?

Читај повеќе

Што треба да прашате на интервју за работа?

Читај повеќе

Девет реченици кои не смеете да ги изговорите кога раскинувате

Читај повеќе

Зошто ригорозните диети не успеваат на долг рок?

Читај повеќе

Топло или ладно кафе – кое е поздраво?

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто треба да почнете да јадете хелда секој ден?

Читај повеќе

Јасни знаци дека ви недостига витамин Б

Читај повеќе

Која е најчестата причина за расправија во врска?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фокусирајте се на нозете: 12 минути ефикасни вежби за слабеење

Читај повеќе