Откажан концертот на „Placebo“ во Скопје

Коценртот закажан за крајот на јуни во Скопје е откажан откако познатата музичка група всушност ја откажа целата турнеја во која беше вклучен и настапот во македонската престолнина.

Од Авалон продукција информираат дека долгоочекуваниот кончерт кој требаше да се одржи на стадионот на АРМ е дефинитивно откажан. „Placebo“ ги откажале сите настапи за оваа 2020 година поради пандемијата со коронавирусот.

„Драги наши,
Со жалење вe инфoрмираме дека концертот на „Placebo“ во Скопје закажан за 25 јуни на АРМ стадионот сепак нема да се случи, впрочем како и ниту еден концерт на „Placebo“ во рамки на нивната турнеја за 2020 година“, се вели во официјалното соопштение.

Од среда, 27 мај од 9 часот наутро ќе почне рефундурањето на купените билети и тоа од местото од каде што истите биле набавени.

Сепак, тоа не значи дека во иднина нема да биде договорен нов датум за гостување на популарните „Placebo“.

„Како и со сите турнеи, така и овде се работи на датуми и на нова турнеја за идната, 2021 година, па повеќе за тоа ќе се знае во средината на месец септември“, соопштуваат од Авалон.

Тагови
реклама

Дали ви следува платежна картичка од четвртиот пакет мерки?

Read more

Војната почна, едната страна располага со драстично повеќе војници

Read more

Ова се сите Android телефони што поддржуваат безжично полнење

Read more

Како помина дебито на Пјаниќ во Барса?

Read more

МК сцена

Песната „Сакам да живеам“ од Нокаут победничка на 35. „Макфест“

Read more

„Параноја“ е новата песна на култните „Санаториум“

Read more

„Уживања“ со прилепчаните The Dreamers

Read more

„Дај замижи“ – прва авторска песна на кавадарчаните 4U Band

Read more

Сцена

„Хакер“ со Steffonator во „Синеплекс“ од 1 октомври

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix изненадување – ја најави серијата „Resident Evil: Infinite Darkness“

Читај повеќе
  • play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Читај повеќе
  • filter

Доделени наградите на 19. Синедејс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Џеј Ло и Малума со секси спот за песните „ Pa Ti + Lonely“

Читај повеќе

Marvel ги одложи премиерите за следната година

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Читај повеќе