Откажан концертот на „Placebo“ во Скопје

Коценртот закажан за крајот на јуни во Скопје е откажан откако познатата музичка група всушност ја откажа целата турнеја во која беше вклучен и настапот во македонската престолнина.

Од Авалон продукција информираат дека долгоочекуваниот кончерт кој требаше да се одржи на стадионот на АРМ е дефинитивно откажан. „Placebo“ ги откажале сите настапи за оваа 2020 година поради пандемијата со коронавирусот.

„Драги наши,
Со жалење вe инфoрмираме дека концертот на „Placebo“ во Скопје закажан за 25 јуни на АРМ стадионот сепак нема да се случи, впрочем како и ниту еден концерт на „Placebo“ во рамки на нивната турнеја за 2020 година“, се вели во официјалното соопштение.

Од среда, 27 мај од 9 часот наутро ќе почне рефундурањето на купените билети и тоа од местото од каде што истите биле набавени.

Сепак, тоа не значи дека во иднина нема да биде договорен нов датум за гостување на популарните „Placebo“.

„Како и со сите турнеи, така и овде се работи на датуми и на нова турнеја за идната, 2021 година, па повеќе за тоа ќе се знае во средината на месец септември“, соопштуваат од Авалон.

Тагови
реклама

МК сцена

Откажан концертот на „Placebo“ во Скопје

Read more

Прв трејлер за проектот „Тој и Таа“ на велешкиот театар

Read more

Водителот Драган Вучиќ почина од компликации од COVID-19

Read more
Денеска дури 7 концерти на #КултураВоВремеНаКорона

Денеска дури 7 концерти на #Култура ВоВремеНаКорона

Read more

Сцена

Србите од 1 јули ќе може да одат во кино

Читај повеќе
  • play_arrow

[КАЈГАНА препорака] Зошто треба да ја гледате серијата „Blindspot“?

Читај повеќе

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Читај повеќе
  • play_arrow

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Читај повеќе