Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Организаторите донесоа одлука да го откажат Саемот за автомобили во Женева за 2021 година, откако повеќе учесници соопштија дека нема да присуствуваат на настанот.

Собирот е една од најголемите изложби на возила во светот и е меѓу најомилените, пред сè кај производителите кои ги претстават ​​своите брзи, најпрестижни и футуристички модели.

Претходно во март Владата на Швајцарија го откажа саемот во последен миг, како резултат на пандемијата на коронавирус.

Според организаторите, откажувањето на овој настан ќе ги чини загуба од околу 11 милиони швајцарски франци (околу 10,2 милиони евра). 

реклама

Бон Џови и покрај богатството пет дена неделно мие садови во ресторан

Read more

Русите објавија снимка од протерувањето на британскиот разурнувач

Read more

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Read more

Џон Мекафи, творецот на антивирусната програма, пронајден мртов во затвор

Read more

Авто новости

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Read more

7 автомобили за кои не би очекувале дeка имаат над 1.000 КС

Read more

Пристигнува електричниот Alfa Romeo GTV

Read more

Претставен новиот Porsche 911 GTS со 480 коњски сили

Read more
 

Автомобили

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Читај повеќе
  • play_arrow

7 автомобили за кои не би очекувале дeка имаат над 1.000 КС

Читај повеќе

Пристигнува електричниот Alfa Romeo GTV

Читај повеќе
  • filter

Претставен новиот Porsche 911 GTS со 480 коњски сили

Читај повеќе
  • play_arrow

Едноставни трикови со кои ќе го разладите врелиот автомобил за 10 секунди

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи новиот Bugatti Bolide со 1850 коњски сили?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Volkswagen го претстави Golf GTE Skylight Wörthersee

Читај повеќе
  • filter

Ова е новиот Peugeot 308 караван

Читај повеќе
  • filter

Dacia го претстави освежениот Duster

Читај повеќе