Откриени детали за новиот смартфон OnePlus 11

Во пресрет на официјалното претставување на смартфонот OnePlus 11, клучните спецификации на овој уред беа откриени преку кинеската социјална мрежа Weibo.

 

OnePlus 11 ќе се напојува со новиот процесор на Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, а уредот ќе биде фокусиран на дизајнот и перформансите. Селфи камерата ќе биде сместена во отвор на левата страна на екранот, а тој екран се очекува да има закривени рабови и да поддржува 2K резолуција. Се верува дека смартфонот ќе има метална централна рамка и керамичко куќиште, а споменатиот процесор ќе биде поврзан со до 16 GB RAM и најновата 4.0 UFS меморија.

Типстерот Yogesh Brar тврди дека смартфонот ќе користи OxygenOS 13 базиран на Android 13. Што се однесува до дисплејот, ќе биде 6,7-инчен 2K (1440p) OLED панел со стапка на освежување од 120Hz. Тој наведува дека OnePlus 11 ќе биде достапен со 8 и 12 GB RAM, односно 128 и 256 GB внатрешна меморија.

URL

Се очекува OnePlus 11 да има три задни камери со технологија Hasselblad, главен сензор IMX890 од 50 MP, ултра широка камера од 48 MP и телефото камера од 32 MP. На предната страна ќе има и селфи камера од 32 MP.

Уредот ќе се напојува од батерија од 5.000 mAh која поддржува жично полнење од 100 W и безжично полнење од 50 W.

OnePlus 11 ќе биде претставен до крајот на годината, а во првите месеци би требало да се продава само во Кина.

URL
Тагови
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Мобилни

Пристигнува Coca-Cola смартфон

Read more

Дали да купите iPhone или телефон со Android: Кој ќе вреди повеќе половен?

Read more

Вашиот iPhone ви го следи секое движење, знаете ли како да го спречите?

Read more

Nokia C12: Колку пари, толку музика

Read more
 

Гик

  • filter

Во Египет пронајдена мумија прекриена со злато

Читај повеќе

Како луѓето ја набљудувале Месечината пред појавата на модерната технологија?

Читај повеќе
  • play_arrow

Игрицата Redfall на Xbox и PC носи лов на вампири во отворен свет

Читај повеќе

Новите екрани на допир ќе ги направат лаптопите уште потенки

Читај повеќе

Пристигнува Coca-Cola смартфон

Читај повеќе
  • filter

Ханибал е пред порти: 10 факти што треба да ги знаете за Картагина

Читај повеќе

Viber го растовари почетниот екран

Читај повеќе

Вид мравки можат да намирисаат тумор во примерок од урина

Читај повеќе
  • play_arrow

15 неверојатни животински фосили најдени досега

Читај повеќе