Откриени спецификациите на Honor Magic V

Honor на 10 јануари ќе го претстави својот нов смартфон на преклоп.

Станува збор за моделот Honor Magic V чиишто спецификации се откриени неколку дена пред официјалното претставување.

Ќе има 7,9-инчен внатрешен OLED екран со резолуција 2272х1984 пиксели, фреквенција на освежување од 90 Hz и формат 10,9:9.

Ќе го движи Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 процесор.

Колку што може да се забележи од тизерите, нема селфи камера на внатрешниот дел на екранот, но едната камера од 42 MP е сместена на надворешниот 6,45-инчен OLED екран. Станува збор за екран со фреквенција на освежување од 120 Hz и формат 21,3:9.

Што се однесува на задните камери, тука се три сензори од 50 MP вклучувајќи ја широката, ултрашироката и уште една недефинирана камера.

Magic V го напојува батерија од 4750 mAh која поддржува 66W брзо полнење. Ќе има 12 GB RAM и 256 или 512 GB интерна меморија.

URL

Смартфонот на Honor ќе биде достапен во црна, бела со линии и портокалова боја.

Magic V ќе чини најмалку 2000 евра.

Тагови
реклама

Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?

Read more

Дали Путин ја прави истата грешка поради која Хитлер ја загуби војната?

Read more

Секс во вселената – една од најтешките задачи на НАСА

Read more

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Read more

Мобилни

Apple ќе го претстави iPhone 14 на 13 септември

Read more

OnePlus го претстави Nord 2T, првиот паметен телефон со MediaTek Dimensity 1300 процесор

Read more

Google го претстави смартфонот Pixel 6a

Read more

iPhone на преклопување може да стане реалност

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Starliner на Boeing првпат стигна до Меѓународната вселенска станица

Читај повеќе

Apple ќе го претстави iPhone 14 на 13 септември

Читај повеќе

„Соларни“ ќелии кои се полнат ноќе: Како функционираат?

Читај повеќе

Дали е штетно лаптопот да биде вклучен на полнач цело време?

Читај повеќе
  • filter

OnePlus го претстави Nord 2T, првиот паметен телефон со MediaTek Dimensity 1300 процесор

Читај повеќе

Канада го забрани достапот на Huawei до 5G мрежите

Читај повеќе

Океаните достигнаа највисоко ниво на киселост во последните 26.000 години

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА откри како ќе изгледа животот на астронаутите на Марс

Читај повеќе
  • play_arrow

Дроновите достигнаа ново ниво: Оставени сами на себе успешно избегнуваат пречки

Читај повеќе