Ова се најдобрите серии на 21 век, досега

Во последно време има сѐ повеќе и повеќе серии со квалитетна содржина кои вреди да ги изгледате. Составивме листа со 20 најдобри серии на 21 век, досега. Некои серии од листата најверојатно сте ги гледале и ги обожавате.

Листата изгледа вака:

Chernobyl(2019)
Remote video URL
Taboo(2017- )
Remote video URL
Stranger Things (2016- )
Remote video URL
Westworld (2016- )
Narcos (2015-2017)
Remote video URL
Mr.Robot(2015-2019)
The Leftovers(2014-2017)
Remote video URL
True Detective(2014- )
Remote video URL
Fargo(2014- )
The Americans (2013-2018)
Remote video URL
Peaky Blinders(2013- )
Remote video URL
Game of Thrones(2011-2019)
Remote video URL
Sherlock(2010-2017)
Breaking Bad(2008-2013)
Remote video URL
The Office(2005-2013)
Remote video URL
Deadwood(2004-2006)
Lost(2004-2010)
Remote video URL
The Wire(2002-2008)
Six Feet Under(2001-2005)
Vikings(2013- )
Remote video URL
 
 
 
реклама

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени

Read more

Полицијата казни пратеник бидејќи зборувал на телефон додека возел на патот Куманово-Скопје

Read more

Категорично „не“ од австралиските власти за барањата на Ѓоковиќ

Read more

Џонсон: Ситуацијата со коронавирусот ќе биде многу поинаква на пролет

Read more

Филм & ТВ

Netflix пушти тизер за документарецот за Пеле

Read more

Хоакин Феникс како Наполеон во новиот филм на Ридли Скот

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„The Marksman“ го симна „Wonder Woman 1984“ од врвот на бокс-офисот

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Netflix пушти тизер за документарецот за Пеле

Читај повеќе

Хоакин Феникс како Наполеон во новиот филм на Ридли Скот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Marksman“ го симна „Wonder Woman 1984“ од врвот на бокс-офисот

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Читај повеќе

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Читај повеќе
  • play_arrow

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Читај повеќе

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Читај повеќе

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Читај повеќе