Ова се новите Nokia XR20 и Nokia 6310

HDM Global ги претстави новите два смартфони – Nokia XR20 и Nokia 6310.

Nokia XR20 е робусен телефон кој може да поднесе многу повеќе од тоа што ќе замислите. Nokia 6310 е новиот член на семејството Originals.

Новиот Nokia XR20 е отпорен на екстремни температури, може да издржи еден час во вода, па и повеќе. Дизајнот е одличен и безвременски. Екранот има Corning Gorilla Glass Victus- едно од најотпорните стакла кои постојат.

Смартфонот има 48MP+13MP дуал камера со ZEISS оптика, OZO звук и иновативни решенија за фотографијата. Поддржува 5G и 15W безжично полнење.

Најновиот Nokia 6310 е класик кој е измислен за да одговара на денешните корисници. Има батерија која трае со недели и ја има популарната игра Snake.

Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Мобилни

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Huawei изработи апликација со која се отклучува и стартува автомобил

Read more

Microsoft повторно има надежен телефон: Surface Duo 2 ги оправда очекувањата

Read more

Спојувањето со OPPO го направи OnePlus сосема нов бренд

Read more
 

Гик

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Читај повеќе
  • play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Читај повеќе

Huawei изработи апликација со која се отклучува и стартува автомобил

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Microsoft произведе безжичен глушец од рециклирана пластика од океанот

Читај повеќе

Новиот детектор за гравитациски бранови фати мистериозни сигнали од вселената

Читај повеќе

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Читај повеќе
  • play_arrow

Како животните ги добиваат нивните шари?

Читај повеќе

ЕУ предлага универзален полнач, Apple се загрижени

Читај повеќе
  • play_arrow

Астероид го погоди Јупитер, снимен моментот од ударот

Читај повеќе