Ова се сите Android телефони што поддржуваат безжично полнење

Технологијата за безжично полнење е присутна веќе неколку години.

Сепак, од некои причини, и понатаму не е широко распространета и главно ја поддржуваат само флегшип модели.

Во прилог, погледнете ја листата на сите Android што во моментов поддржуваат безжично полнење. Оваа листа може да ви биде особено корисна ако тоа ви е значаен фактор при изборот на нов телефон.

Samsung

Samsung Galaxy Note 20/Note 20 Ultra

Samsung Galaxy Z Flip/Z Flip 5G

Samsung Galaxy Fold/Z Fold 2

Samsung Galaxy S20/S20 Plus/S20 Ultra

Samsung Galaxy Note 10/Note 10 Plus

Samsung Galaxy S10/S10+/S10e

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy S9/S9+

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 5

Samsung Galaxy S8/S8+/S8 Active

Samsung Galaxy S7/S7 Edge/S7 Active

LG

LG Wing

LG Velvet

LG G8/G8s/G8X

LG G7

LG G6 (SAD verzije)

LG V60

LG V50

LG V40

LG V35

LG V30

Huawei

P40/P40 Pro/P40 Pro+

P30/P30 Pro

Mate 20 Pro/Mate 20 RS Porsche

Mate 30/Mate 30 Pro/Mate 30 RS

Honor 30 Pro/Pro+

Honor V30 Pro

Google Pixel

Pixel 4/4 XL

Pixel 3/3 XL

Sony

Xperia 1 II

Xperia 10 II

Xperia XZ3

Sony Xperia XZ2/XZ2 Premium

Foto: Depositphotos/Irrmago

Foto: Depositphotos/Irrmago

Xiaomi

Mi 10T Pro

Mi 10/Mi 10 Pro/10 Lite

Mi 9/Mi 9 Pro

Mi Mix 3

Mi Mix 2S

Nokia

Nokia 9.3 Pureview

Nokia 9 Pureview

Nokia 8 Sirocco

Nokia 6 (2018)

Останати брендови

OnePlus 8 Pro

Motorola Edge+

ZTE Axon 10 Pro

ZTE Axon 9 Pro

реклама

Какви тенкови им прати Русија на Србите?

Read more

На почетокот на ноември ни се заканува медиумски мрак

Read more

Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Read more

Цицлест четврток

Read more

Мобилни

Дали iPhone 12 го помина тестот на издржливост?

Read more

Сè што треба да знаете за Samsung Galaxy S20 FE 5G

Read more

Зошто Apple ја крие оваа фантастична опција на iPhone 12?

Read more

OnePlus претстави два нови евтини смартфони

Read more

Гик

Експерти: Губењето антитела на короната не е нужно лоша вест

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали iPhone 12 го помина тестот на издржливост?

Читај повеќе

Закани по живот поради одложувањето на Cyberpunk 2077

Читај повеќе

Нова апликација за запознавање ги спојува луѓето со исти фитнес навики

Читај повеќе

Сè уште постои ризик астероидот Апофис да ја удри Земјата во 2068 година

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сè што треба да знаете за Samsung Galaxy S20 FE 5G

Читај повеќе

Извини Маск, вселенскиот интернет и не ти е така брз

Читај повеќе

Зошто Apple ја крие оваа фантастична опција на iPhone 12?

Читај повеќе

Потврдено: Има дупка на Меѓународната вселенска станица

Читај повеќе