Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Netflix ретко споделува податоци за гледаноста на своите филмови и серии, освен ако не станува збор за исклучително високи бројки. Во неодамнешниот извештај откри дека филмот „Army of Dead“ на Зак Снајдер е изгледан од 75 милиони корисници низ светот.

Овој филм за зомби гледаноста ја достигна во првите 28 дена од прикажувањето. По него следи „Fatherhood“ со Кевин Харт во главната улога. Овој филм има 74 милиони прегледи.

Анимираниот филм „The Mitchells vs. the Machines“ има 53 милиони прегледи.

Remote video URL

Кога станува збор за серии, „Sweet Tooth“, снимена според истоимениот стрип на Џеф Лемир, е гледана од 60 милиони корисници. По неа е серијата Shadow and Bone.

Особено популарно е и шоуто „Too Hot to Handle“, кое има прегледи од 29 милиони корисници.

URL
Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Филм & ТВ

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Read more

Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Read more

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Читај повеќе

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Читај повеќе

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Читај повеќе
  • play_arrow

22 септември 1994, беше прикажана првата епизода од култните „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмови за вонземјани инспирирани од вистински настани

Читај повеќе