Пад на серверите на PlayStation на светско ниво

Серверите на PlayStation синоќа доживеаја крах на светско ниво. При тоа, корисниците на PS4 И PS5 не можеа да се регистрираат со својот профил, а со тоа ниту „да покренат игри, аликации, ниту мрежни додатоци“, како што гласеше пораката што ја добиле гејмерите.

Последните податоци говорат дека проблемот е решен.

Некаде овој период од годината, и пред 10 години (во 2011 година), се случи голем прекин на мрежата на PlayStation. Тоа ги блокираше услугите цели 23 дена.

Причината за вчерашниот пад сѐ уште не се знае.

Тагови
реклама

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Триесет и четири жени го тужат Pornhub

Read more

Почна реконструкцијата на едно од најубавите шеталишта во Скопје

Read more

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Read more

Гејминг

Објавен трејлер за видеоиграта „Pokemon Unite“

Read more

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl ќе стигне во 2022

Read more

Погледнете го првиот трејлер за играта Forza Horizon 5

Read more

Epic Games ја подарува акционата авантура Control вредна 30 долари

Read more
 

Гик

Три нови опции на Facebook Messenger

Читај повеќе

Триесет и четири жени го тужат Pornhub

Читај повеќе
  • play_arrow

Пристигнаа првите астронаути во кинеската вселенска станица

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceBok е првиот робот дизајниран за Марс

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за видеоиграта „Pokemon Unite“

Читај повеќе

Колку килограми кармин јадеме во просек во текот на животот?

Читај повеќе

Луѓето еволуираат побрзо од кога било, а причината не се генетските промени

Читај повеќе
  • filter

Motorola Defy почнува нова ера за издржливи мобилни телефони

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто токму сега се појавуваат нови варијанти на коронавирусот?

Читај повеќе