Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Корисниците на Facebook и Instagram ширум светот се соочуваат со бројни проблеми при користењето на популарните социјални мрежи во изминативе неколку часа.

Пријави за проблеми со користењето на социјалните мрежи стигнуваат речиси од насекаде низ светот.

Според Downdetector, страница за следење на работата на разни социјални мрежи, корисниците почнале да пријавуваат проблеми во попладневните часови, а во изминатиов час не нивните уреди не успевале да ги вчитаат содржините ни на Facebook, ни на Instagram.

Наместо ажурирање на статусот, корисниците ја добиваат пораката: „Извинете, нешто не е во ред“.

URL

Засега нема официјално соопштение од компанијата. Facebook го купи Instagram во април, 2012 година за речиси 1 милијарда долари во кеш и акции.

Дали вие забележавте некакви проблеми со вчитувањето на Facebook или Instagram?

Тагови
реклама

Какви тенкови им прати Русија на Србите?

Read more

На почетокот на ноември ни се заканува медиумски мрак

Read more

Три хороскопски знаци кои најтешко ја поднесуваат самоизолацијата

Read more

Цицлест четврток

Read more

Интернет

Извини Маск, вселенскиот интернет и не ти е така брз

Read more

Не ви се допаѓа новиот Facebook? Има начин како да го вратите стариот

Read more

Мистериозни хакери донираат украдени пари во хуманитарни цели

Read more

Два милиони луѓе заработуваат цело богатство преку социјалните мрежи

Read more

Гик

Експерти: Губењето антитела на короната не е нужно лоша вест

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали iPhone 12 го помина тестот на издржливост?

Читај повеќе

Закани по живот поради одложувањето на Cyberpunk 2077

Читај повеќе

Нова апликација за запознавање ги спојува луѓето со исти фитнес навики

Читај повеќе

Сè уште постои ризик астероидот Апофис да ја удри Земјата во 2068 година

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сè што треба да знаете за Samsung Galaxy S20 FE 5G

Читај повеќе

Извини Маск, вселенскиот интернет и не ти е така брз

Читај повеќе

Зошто Apple ја крие оваа фантастична опција на iPhone 12?

Читај повеќе

Потврдено: Има дупка на Меѓународната вселенска станица

Читај повеќе