Пандемијата ги раздели: Трогателна средба на мајка и син по еден месец

Пандемијата на коронавирусот доведе до затворени граници, домашна самоизолација и социјално дистанцирање. Во некои случаи, пандемијата раздели и цели семејства.

Во Кина е снимена трогателна средба на мајка, медицински работник, и дете, разделени 29 дена поради опасноста од коронавирусот. Мајката минала 15 дена на Одделението за заразени од коронавирус во болница, обидувајќи се да спаси многу животи, а потоа 14 дена била во карантин. На 14 март се вратила дома во градот Шијазнг во Хубеи.

Средбата е трогателна.

реклама

Живот

Насилство има и во училиштата без мешан етнички состав

Read more

Три хороскопски знаци кои секогаш го добиваат она што го сакаат

Read more

Детална процедура: Што да правите ако се заразите со коронавирус во Грција?

Read more

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more
play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more
play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Read more
play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more