Пандев испратен со овации: Благодарам, Неапол!

Македонската фудбалска ѕвезда Горан Пандев преку социјалните мрежи се заблагодари за аплаузот кој го доби синоќа на стадионот „Сан Паоло“ во Неапол.

Пандев, кој е капитен на македонската репрезентација, сега е и капитен на Џенова, со гордост ја носеше лентата, а на гостувањето кај Наполи, излезе од игра во 61. минута.

Додека излегуваше од терен, доби овации и аплаузи од публиката во Неапол, која не го заборава неговиот придонес кој го даде за клубот додека играше таму.

„Секогаш кога се враќам на Сан Паоло, се чувствувам како дома. Благодарам Неапол!“, напиша Пандев.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ogni volta che torno a San Paolo mi sento a casa...GRAZIE NAPOLI

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19) on

Синоќа на мечот играше уште еден наш репрезентативец, Елиф Елмас, кој влезе како резерва на Наполи во вториот дел на местото на Лоренцо Инсиње, во 66. минута.

реклама

ДИК објави резултати преку стрим на YouTube

Read more

Апасиев: Ова е досега невиден изборен грабеж

Read more

ДИК: СДСМ освои 36,48% од гласовите, ВМРО-ДПМНЕ 35,47%

Read more

Осум знаци дека внесувате премногу шеќер во организмот

Read more

Фудбал

Со победа вечер Реал ја освојува 34. титула

Read more

Утре жрепката за пополнување на вторите лиги, 5 екипи сонуваат за две места

Read more

Сари: Мора да се има предвид дека игравме со екипи кои се во најдобра форма

Read more

Дрим тим од најдобрите фудбалери родени по 2000 година

Read more

Спорт

Со победа вечер Реал ја освојува 34. титула

Читај повеќе

Утре жрепката за пополнување на вторите лиги, 5 екипи сонуваат за две места

Читај повеќе
  • play_arrow

Сари: Мора да се има предвид дека игравме со екипи кои се во најдобра форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Дрим тим од најдобрите фудбалери родени по 2000 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Погба ќе го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

На 22 јули Ливерпул ќе го добие пехарот од Премиер лигата

Читај повеќе
  • filter

Мурињо објави нова верзија на своите најдобри XI

Читај повеќе

Вашингтон Редскинс потврди, ќе го менува името

Читај повеќе
  • filter

ФИФА го објави календарот за Мундијалот во Катар во 2022

Читај повеќе