УЕФА ЕУРО 2020

Пандев со прв гол за Македонија на Европско

Македонската репрезентација преку капитенот Горан Пандев израмни на 1:1 против Австрија на првиот натпревар на Европското првенство во Букурешт.

Фото: Фудбалска Репрезентација на Македонија

Пандев во 28. минута ја искористи грешката на дефанзивците на Австрија и голманот Бахман и се запиша како прв стрелец за Македонија на ЕУРО во историјата на македонскиот фудбал.

Фото: Фудбалска Репрезентација на Македонија

Со голот на капитенот Пандев, македонската репрезентација има 1:1 против Австрија на полувреме.

Фото: Фудбалска Репрезентација на Македонија

Голот можете да го погледнете на ОВОЈ ЛИНК.

реклама

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Заев: Со ДУИ, БЕСА и ДПА заедно ќе настапиме на локалните избори

Read more
Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Read more
Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Read more

Фудбал

Ериксен мора да го извади дефибрилаторот за да игра во Италија

Read more

Сон не оди никаде, потпиша нов договор со Тотенхем

Read more

Бензема е позитивен на COVID-19, во изолација наместо на подготовки

Read more

Барселона мора да го скрати буџетот за плати за половина милијарда евра

Read more
 

Спорт

Французинот Мане нов ракометар на Металург

Читај повеќе

Ѓоковиќ лесно ја мина првата олимписка пречка

Читај повеќе

Алжирски џудист се повлече од ОИ поради потенцијален израелски противник

Читај повеќе

Ериксен мора да го извади дефибрилаторот за да игра во Италија

Читај повеќе

Македонската делегација продефилира на отворањето на Игрите во Токио

Читај повеќе

Сон не оди никаде, потпиша нов договор со Тотенхем

Читај повеќе

Долг и трнлив пат: Никогаш немало толку многу жени на Олимпијада како денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Читај повеќе

Бензема е позитивен на COVID-19, во изолација наместо на подготовки

Читај повеќе