Папагал го спаси својот сопственик од пожар во куќа

Маж од Австралија тврди дека го преживеа пожарот кој изби во неговиот дом бидејќи го разбудил неговиот папагал.

Антон Нујен спиел во неговата двокатна куќа во Бризбејн, кога ја зафатил пожар. Тој тврди дека го разбудил неговиот папагал Ерик кој го почувствувал чадот во куќата.

Го земал папагалот, отворил врата и погледнал кон задниот дел од куќата, каде видел дека има оган и истрчал надвор.

Додека стигнале пожарникарите, пожарот ја зафатил целата куќа.

Пожарот е изгаснат за еден час, а во акцијата учествувале четири противпожарни екипи.

 Антон Нујен не е повреден, а сè уште не е позната причината за пожарот.

Тагови
реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Чек дис аут

Мислиш дека ги знаеш најпознатите лого дизајни?

Read more

Како да му пристапите на куче на безбеден начин?

Read more

Моментот кога гром удира во вулкан за време на ерупција

Read more

Пловечки тенк – најновото чудо што доаѓа од Индонезија

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Читај повеќе

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Читај повеќе
  • play_arrow

Лосос на три начини

Читај повеќе

Кои се протоколите и условите за патување и престој во Грција?

Читај повеќе

Зголемувањето на дозата на антибиотици може да „зајакне“ некои бактерии

Читај повеќе
  • play_arrow

Мислиш дека ги знаеш најпознатите лого дизајни?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да му пристапите на куче на безбеден начин?

Читај повеќе