Паркинг простор во Хонгконг продаден за 1,3 милиони долари

Место за паркинг во Хонгконг се продаде за неверојатно рекордна сума.

Тоа е едно од неколкуте места за паркирање во ултра луксузното одморалиште наречено The Peak во Хонгконг. Одмаралиштето гледа на пристаништето Викторија, а во него се сместени некои од најскапите домови во Азија.

Во Хонгконг има многу малку простор, како за живеење, така и за паркирање, па цените се вртоглаво високи. Затоа, не е големо изненадување што паркинг просторот се продаде по цена од 1,3 милиони американски долари, што е воедно и нов рекорд.

Претходниот рекорд во врска со цената на паркинг просторот во Хонгконг беше 980.000 долари.

Во мај, во истата населба е забележана рекордна цена за изнајмување паркинг простор од 210.000 УСД месечно.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more

Чек дис аут

Лагуна во Аргентина стана розова поради загадување

Read more

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Read more

Kако изгледаат луѓето за време на и по зависноста од дрога

Read more

Запознајте го Орео, кучето кое помага на болни деца

Read more
 

Магазин

Зошто треба да пиете чај од нане?

Читај повеќе
  • filter

Лагуна во Аргентина стана розова поради загадување

Читај повеќе

Десерт на денот: Сутлијаш со малини

Читај повеќе

Вежби кои го нормализираат крвниот притисок

Читај повеќе

Пет намирници кои помагаат да ги сокриете подочниците

Читај повеќе

Како изгледаат славните личности на Instagram, а како во реалноста?

Читај повеќе
  • play_arrow

Лоши навики поради кои сте во долгови и не штедите пари

Читај повеќе

Пет знаци кои потврдуваат дека партнерот повеќе не ве привлекува

Читај повеќе

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе