Пејачот Ар Кели осуден на 30 години затвор

Американскиот пејач Ар Кели е осуден на 30 години затвор поради принудување жени и деца на проституција, пренесе BBC.

Исто така, казнет е со 100.000 евра. Mоментално се соочува со одвоени кривични пријави во други три случаи.

Пејачот ја користел неговата слава за да намами жени и девојчиња на проституција. Сексуалното злоставување траело повеќе од две децении.

Судијката Ен Донели во текот на изрекувањето на пресудата сооошти дека ги принудувал жртвите да прават „одвратни работи“ и дека многумина од нив „заболеле од неизлечливи болести“. Донели ја изрече казната по сослушување на неколку негови жртви кои сведочеа како Кели ги експлоатирал низ годините.

Пејачот не се обрати на изрекувањето на казната.

Судот исто така утврди дека незаконски ја собрал документацијата потребна во 1994 година да се ожени со раперката Алаја, која тогаш имаше само 15 години.

Педесет и петгодишниот пејач минатата година беше осуден за рекет и трговија со секс на судење кое за првпат им даде можност на жртвите да проговорат затоа што претходно биле игнорирани само затоа што се Афроамериканци.

Тагови
реклама

Во кои години жените имаат најголем сексуален нагон?

Read more

Босна има мал излез на море, но и една прекрасна плажа

Read more

Научници сакаат да го „оживеат“ изумрениот тасманиски тигар

Read more

Хороскопски знаци кои најдобро знаат како да уживаат во животот

Read more

Музика

Васко жабата го полуде интернетот, моментално има над 4 милиони прегледи

Read more

Рита Ора се омажи во тајност и го смени презимето

Read more

9 август 1986, последниот концерт во живо на „Квин“ со Фреди Меркјури

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Васко жабата го полуде интернетот, моментално има над 4 милиони прегледи

Читај повеќе

Џина Лолобриџида ќе се кандидира на парламентарните избори: Италија е во лоша состојба

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 хорори кои морале да претрпат цензура

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 пати кога The Simpsons добија тужби

Читај повеќе
  • play_arrow

Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за третиот дел од полскиот филм полн со секс сцени

Читај повеќе
  • play_arrow

Стивен Сигал, како пион на Путин, снима документарен филм за војната во Украина

Читај повеќе