Пејџ ВанЗант продаде картичка со бакнеж за 13.200 долари

Американската ММА борачка Пејџ ВанЗант продолжува да си го развива бизнисот надвор од октагонот и прилично добро ѝ оди заработката.

ВанЗант порано беше во УФЦ, која ја напушти по поразот на УФЦ 251 од Аманда Рибас. После тоа во август 2020 потпиша за боречкиот шампионат Bare Knuckle Fighting, каде прво загуби од Британ Харт, а потоа следната година од старата познаничка Рејчел Остович, која ѝ се одмазди за поразот во УФЦ. Пејџ има скор 8-5 во ММА и 0-2 во БКФЦ.

Иако е далеку од октагонот, ВанЗант сè уште добро заработува. Познато е дека има профил на OnlyFans каде ги објавува своите фотографии во жешки изданија, а сега ја продаде и првата картичка со бакнеж и автограм.

Картичка со нејзиниот отпечаток од усни беше продадена на аукција на eBay, со регистрирани 102 понуди, а највисоката беше 13.200 долари.

Тагови
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more

Останати спортови

Пораз во три сета за одбојкарките против Латвија

Read more

Фјури му испрати договор на Џошуа за борба на Вембли во септември

Read more

Миленкоски: Одбојкарите се подготвени за стартот на Европската златна лига

Read more

ОФМ ги отвора вратите: Бесплатен влез за мечевите на Македонија во Европската лига

Read more
 

Спорт

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Читај повеќе

Бербатов: Дарко Панчев ми беше идол

Читај повеќе

Милевски: Во денешниот фудбал нема апсолутни аутсајдери

Читај повеќе

Модриќ добил понуда што не се одбива, се сели во Саудиска Арабија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ландо Норис ја испроба игрицата F1 2023 и заврши последен

Читај повеќе

Академија Пандев се ребрендира во Брера Струмица

Читај повеќе

Јунајтед ќе му плати на Мегваер за да го напушти клубот

Читај повеќе

Милевски повика 29 фудбалери за дуелите со Украина и Англија

Читај повеќе

Мурињо му направи заседа на судијата на паркинг: Ти си е*ана срамота

Читај повеќе