Пеколен спојлер во трејлерот за петтата сезона на „Lucifer“

Откако се врати на престолот на Пеколот на крајот на минатата сезона, Луцифер се чини заврши со неговиот мал излет на Земјата и решавањето криминални случаи со полицијата на Лос Анџелес.

Но, сѐ се врти во круг, па и нашиот омилен паднат ангел ќе се врати, порано или подоцна. Само овојпат, во „малку изменета верзија“.

Netflix го објави првиот трејлер за петтата сезона на „Lucifer“ со голем, интригантен спојлер – несуптилно претстави една од најголемите фигури во Библијата и ја стави на пат на нашиот (анти)херој.

Луцифер кој ќе го гледаме во почетокот на петтата сезона воопшто не е Луцифер, туку неговиот брат близнак  - Архангел Михаил – кој доаѓа на Земјата за да предизвика хаос во семејството на омразениот брат.

Тој си ја „игра улогата“ и ѝ се приближува и на Клои, но нешто не е како што треба.

Неговиот план е „да му го одземе животот на Луцифер на Земјата“, но трејлерот не открива која е крајната цел. Ок, еден спојлер е доволен.

Откако Fox ја откажа серијата, Netflix ја презеде и направи четврта и петта сезона, а неодамна ја обнови и на шеста.

Ќе видиме како ќе се одвива приказната кога Netflix ќе го објави првиот дел од петтата сезона на 21 август.

Remote video URL
реклама

Бон Џови и покрај богатството пет дена неделно мие садови во ресторан

Read more

Русите објавија снимка од протерувањето на британскиот разурнувач

Read more

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Read more

Џон Мекафи, творецот на антивирусната програма, пронајден мртов во затвор

Read more

Филм & ТВ

Disney ја одбра новата Снежана, луѓето одушевени

Read more

И Стивен Спилберг премина на Netflix

Read more

Погледнете го трејлерот за новиот трилер „How I Became a Superhero“

Read more

Среќен роденден, Мерил Стрип

Read more
 

Сцена

Disney ја одбра новата Снежана, луѓето одушевени

Читај повеќе

И Стивен Спилберг премина на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот трилер „How I Became a Superhero“

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Мерил Стрип

Читај повеќе
  • filter

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Никој не го препозна Брендан Фрејзер

Читај повеќе

Светот кој требаше да се спасува и зошто го сакавме Терминатор

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Hitman’s Wife’s Bodyguard“ лесно го освои бокс-офисот

Читај повеќе