Пеколен спојлер во трејлерот за петтата сезона на „Lucifer“

Откако се врати на престолот на Пеколот на крајот на минатата сезона, Луцифер се чини заврши со неговиот мал излет на Земјата и решавањето криминални случаи со полицијата на Лос Анџелес.

Но, сѐ се врти во круг, па и нашиот омилен паднат ангел ќе се врати, порано или подоцна. Само овојпат, во „малку изменета верзија“.

Netflix го објави првиот трејлер за петтата сезона на „Lucifer“ со голем, интригантен спојлер – несуптилно претстави една од најголемите фигури во Библијата и ја стави на пат на нашиот (анти)херој.

Луцифер кој ќе го гледаме во почетокот на петтата сезона воопшто не е Луцифер, туку неговиот брат близнак  - Архангел Михаил – кој доаѓа на Земјата за да предизвика хаос во семејството на омразениот брат.

Тој си ја „игра улогата“ и ѝ се приближува и на Клои, но нешто не е како што треба.

Неговиот план е „да му го одземе животот на Луцифер на Земјата“, но трејлерот не открива која е крајната цел. Ок, еден спојлер е доволен.

Откако Fox ја откажа серијата, Netflix ја презеде и направи четврта и петта сезона, а неодамна ја обнови и на шеста.

Ќе видиме како ќе се одвива приказната кога Netflix ќе го објави првиот дел од петтата сезона на 21 август.

Remote video URL
реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Филм & ТВ

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Read more

Сцена

  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Читај повеќе

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Читај повеќе
  • play_arrow

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Читај повеќе

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Читај повеќе

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Читај повеќе

Антонио Бандерас позитивен на коронавирусот: Роденденот го славам во карантин

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе