Пеле хоспитализиран во тешка состојба

Пеле, кој и официјално важи за најдобриот фудбалер во 20 век, е примен во болница во Сао Паоло.

Според медиумите, состојбата на бразилскиот ас е многу лоша. Веќе подолго време боледува од рак на дебелото црево и засега терапите не помагаат.

Пеле во неколку наврати има одено во болница, од каде бил пуштен по хемотерапија.

Иако медиумите пишуваат дека неговата состојба е многу лоша, се огласи и неговата ќерка која соопшти дека немало итни или отежнувачки околности.

Пеле е единствениот играч во историјата кој три пати го има освоено Светското првенство. Тој сè уште е најдобриот стрелец во историјата на Бразил.

URL
URL
Тагови
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more

Фудбал

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Дали пропадна сонот на Ибра да ја освои ЛШ?

Read more

L'Equipe: Мбапе го пропушта натпреварот на сезоната

Read more

Јуве може да остане без уште 20 бода и да испадне од лигата

Read more
 

Спорт

Што се случи со Месут Озил?

Читај повеќе

Дали пропадна сонот на Ибра да ја освои ЛШ?

Читај повеќе

Валкана НБА тепачка

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов трипл-дабл за Јокиќ, солидна ноќ за Дончиќ кој се повреди

Читај повеќе

Кирјос призна дека ја нападнал поранешната девојка

Читај повеќе

L'Equipe: Мбапе го пропушта натпреварот на сезоната

Читај повеќе

Јуве може да остане без уште 20 бода и да испадне од лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

По 34 години, се враќаат местата за стоење на Вембли

Читај повеќе
  • play_arrow

ФИФА сѐ повеќе го американизира фудбалот

Читај повеќе