Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

МИА/КАЈГАНА
/ 16.04.2021 / 09:17

Министерството за одбрана на САД потврди дека објавените фотографии и видеа од неидентификувани летечки објекти, направени во 2019 година, се веродостојни и автентични снимки.

– Фотографиите и видеата на објектите во форма на триаголник како треперат и се движат низ облаците ги снимил персоналот на Морнарицата, изјави за CNN гласноговорничката на Пентагон, Сју Гоф.

Истрагата е почната, но повеќе информации нема да бидат дадени од безбедносни причини, како што соопшти Пентагон. Фотографиите и видеата на морнарицата беа објавени минатата недела, но кружат на интернет од лани.

Remote video URL

Пентагон лани објави три видеа на коишто се гледаат НЛО, а американската Морнарица потврди дека видеата се веродостојни.

Читајте наредно: Сите документи на ЦИА поврзани со НЛО станаа достапни

Тагови
реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Свет

Новинарка во живо од бомбардирање во Газа: О Боже, морам да се тргнам!

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Фатен на камера – моментот на бомбардирање зграда во Газа

Read more

Москва ги замрзна банкарските сметки на Радио Слободна Европа/Радио Слобода

Read more
 

Вести

КОВИД биланс: 112 нови случаи од 4.196 тестирања

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинарка во живо од бомбардирање во Газа: О Боже, морам да се тргнам!

Читај повеќе

Почнува вакцинацијата на пациенти со трансплантиран бубрег и кои одат на дијализа

Читај повеќе

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Читај повеќе

Претрес во Гази Баба, приведен дилер на дрога

Читај повеќе

Има повеќе слободни кревети од КОВИД пациенти на инфективните одделенија

Читај повеќе

Филипче: Верувам дека Заев повторно ќе го направи најдобриот тим

Читај повеќе
  • play_arrow

Фатен на камера – моментот на бомбардирање зграда во Газа

Читај повеќе
  • play_arrow

Напад врз медиумски работник да се третира како напад врз службено лице

Читај повеќе