Перес: Да го донесеме Роналдо? Повторно? Па, тој има 38 години

Кристијано Роналдо во новата сезона влезе како играч на Манчестер Јунајтед, но, според светските медиуми, тој е незадоволен и бара клуб во кој ќе може да се бори за титули во Лигата на шампионите и шампионат.

Чувствува дека Јунајтед нема да може да му го понуди тоа, а тоа што во првиот натпревар беше резерва и одигра само дел од второто полувреме во поразот од Брајтон и Хоув Албион, секако не е она што го задоволува. Но, опциите за трансфер се сè помали и помали.

Португалскиот ас наводно им бил понуден на многу гиганти на европскиот фудбал, но засега не е пронајден никој што ќе го прифати неговото доаѓање. Одбиен од ПСЖ, не го сакаа во Баерн и Челси, Атлетико ја отфрли можноста да го доведе, а нема да се врати ниту во Реал Мадрид.

Ова е заклучокот на медиумите кои ја пренесуваат изјавата на претседателот на тој клуб, Флорентино Перес, кој одговори на прашањето на навивачите за можното враќање на Португалецот. „Да го донесеме Роналдо? Повторно? Па, тој има 38 години“, рече Перес на поминување.

Роналдо, кој во февруари следната година ќе го прослави својот 38 роденден, играјќи за Реал го заслужи статусот на легенда на тој клуб.

реклама

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Фудбал

Чави сруши рекорд на Зидан: Сè е џабе ако не освојуваме трофеи

Read more

Протекоа резултатите од гласањето за Златната топка

Read more

Хорор во Индонезија: 129 загинати во судирите меѓу навивачите и полицијата по натпревар

Read more

Незапирливиот Левандовски ја донесе Барса на врвот на табелата

Read more
 

Спорт

Чави сруши рекорд на Зидан: Сè е џабе ако не освојуваме трофеи

Читај повеќе

Протекоа резултатите од гласањето за Златната топка

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Хорор во Индонезија: 129 загинати во судирите меѓу навивачите и полицијата по натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Незапирливиот Левандовски ја донесе Барса на врвот на табелата

Читај повеќе
  • filter

Будење на ѕверот: Баерн во специјализирани дресови го декласираше Баер

Читај повеќе

Барселона поради Пјаниќ му должи многу пари на Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

Млад колумбиски боксер почина по нокаут

Читај повеќе

Неверојатна трансформација на Фернандо Торес

Читај повеќе

Челси во тајност договорил трансфер на Нкунку

Читај повеќе