Пет изненадувачки факти за Snapchat што најверојатно не сте ги знаеле

Snapchat е една од најпопуларните мобилни апликации во светот, а најпопуларната кај младата популација. Овој сервис за четување преку фотографии кои исчезнуваат, последнава година зема огромен замав и речиси нема човек што ја нема на својот смартфон.

Оригиналното името на апликацијата била Peekaboo, за подоцна да се преименува во Snapchat, а интересното духче од логото на компанијата се вика Ghostface Chillah, но дали знаете од кој рапер е инспирирано? Дали сте знаеле дека инспирација за апликацијата била една фотка која не требала да биде испратена, или дека технологијата за филтрите доаѓа од украинска стартап компанија? За ова и многу повеќе, дознајте во видеото. 

реклама

Софтвер

Водич за почетници - како да користите Twitter?

Read more

Како да го користите стикерот за поддршка на мали бизниси на Instagram?

Read more

Десктоп верзијата на WhatsApp ќе нуди видеоповик за 50 луѓе

Read more

Како да користите Spotify?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more
play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Read more
play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Read more
play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more
play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Read more
play_arrow

Креативни идеи за брз и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more
play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more