Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Charisma on Command објави ново видео со совети за личен развој.

Овојпат авторот на овој YouTube канал зборува за промена на навиките и усвојување на навики кои ќе ви го сменат животот, како идентификување на нештата кои ве вознемируваат или нервираат или да почнете да викате „морам“ наместо „треба“.

реклама

Живот

Спајдермен се ракуваше со папата во Ватикан

Read more

Џон Мекафи, творецот на антивирусната програма, пронајден мртов во затвор

Read more

Бритни Спирс јавно го моли судот: Си го сакам назад животот

Read more

Копенхаген прогласен за најубав град за живеење во 2021

Read more

Нови видеа

play_arrow

Десетте највисоки планини во Сончевиот Систем

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако гравитацијата на Земјата се намали за 50%?

Read more
play_arrow

13 најобични работи кои пилотите не смеат да ги прават кога се во авионската кабина

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот трилер „How I Became a Superhero“

Read more
play_arrow

Траги од древни цивилизации на Земјата

Read more
play_arrow

30 минути тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

„Иднината е одржлива“ – ревија на студентите по моден дизајн на ТМФ

Read more
play_arrow

Како да едитирате видео на YouTube откако ќе го објавите?

Read more
play_arrow

Протест во Лондон против рестриктивните мерки поради COVID-19

Read more
play_arrow

Астронаутите инсталираа нови соларни панели на МВС

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Објавен трејлер за видеоиграта „Pokemon Unite“

Read more