Пет причини зошто жените изневеруваат

И жените изневеруваат, исто како мажите, но често недостасуваат одговори на прашањата колку често изневеруваат и поради што го прават тоа.

Советникот за љубовни проблеми, Рене Ли, направи студија и дојде до петте најчести причини поради кои жените вршат прељуба.

1. Сакаат промена

Промените, најчесто оние негативните, предизвикуваат различни емоции и ги тераат луѓето да се прашаат до каде се и како ќе биде понатаму. Тие оставаат видливи траги на жените, а нивните партнери понекогаш немаат разбирање за нив бидејќи се оптоварени со сопствените проблеми.

Од таа причина кај жените се јавува желба за промена, за некој кој ќе ги насочи кон нешто поинакво и повеќе позитивно.

2. Недостаток на внимание

Многу жени кои се во долги врски по одреден период не се чувствуваат доволно посакувано. Ова се случува поради недостаток на убави зборови и внимание од страна на партнерот. На жените им е многу важен фидбекот, комплиментите и знаците дека партнерот ги забележува. Ако тоа го немаат дома, депресијата и фрустрациите ќе ги лечат на друго место.

3. Имаат чувство дека е готово

Ова чувство создава голема празнина којашто жената ја ублажува така што минува време со некој друг. Често се случува на тој начин намерно да се ставаат во искушение бидејќи сакаат да знаат што чувствуваат и колку им е всушност грижа за партнерот.

4. Нема повеќе забава

Ако нема забава и смеа во врската, жената тоа ќе го побара на друго место, кај луѓе на кои не им недостига смеата. Тоа може да бидат колеги, пријатели, но многу често и други мажи.

5. Досада во креветот

И жените сакаат новитети во кревет, копнеат по сексуални промени бидејќи им е важно да се чувствуваат посакувано. Често знаат да го споредат својот сексуален живот со еротски книги или еротски филмски сцени, по што создаваат верување дека можат да бидат подобри во сексот. Токму поради тие причини може да побараат возбуда на друго место.

Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Љубов и секс

Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Read more

Што прво забележуваат жените кај мажите?

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Другарството е најважно во врската, без разлика дали сте во брак или не

Read more
 

Магазин

  • filter

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Читај повеќе

Зошто децата бараат да пијат вода пред спиење?

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Читај повеќе

Ноќни грчеви во нозете: Како да ги спречите?

Читај повеќе

Идеален летен оброк: Тортиља со туна и зеленчук

Читај повеќе

Не ги оставајте децата во автомобилот, на овие температури возилото е жешка рерна

Читај повеќе
  • play_arrow

Внимателно со овошјето: Може да се предозирате со шеќер

Читај повеќе
  • filter

Kако изгледаат луѓето за време на и по зависноста од дрога

Читај повеќе

Втората доза на AstraZeneca не го зголемува ризикот од згрутчување на крвта

Читај повеќе