Пет работи кои секоја изневерена жена треба да ги знае за љубовницата

Не постои вистинско оправдување зошто некој би започнал афера со оженет маж, но ете се случува. Што треба секоја изневерена жена да знае за другата жена?

Your Tango одвои пет работи кои секоја изневерена жена треба да ги знае за љубовницата:

1. Искрено чувствува вина

Верувале или не, љубовницата чувствува вина. Свесна е за фактот дека нејзиниот љубовник е оженет и секојдневно минува низ емоции поврзани со вина, како тага и депресија.

Љубовницата се чувствува виновна кога нејзиниот љубовник ќе одлучи да мине време со неа, знаејќи дека дома го чекаат жена и деца. Се чувствува виновна кога ќе слушне други луѓе како разговараат за изневерување на партнерите. Чувствува вина и кога гледа филмови за прељуба. Чувството на вина ја следи во текот на целата врска, но и по неа.

Исто така, многу љубовници не се свесни дека нивниот љубовник е оженет, многу мажи кријат дека се во брак. Ако мажот може да има врска и да ја изневери жената со која се оженил, тогаш е способен да кажува лаги и на сопругата и на љубовницата.

2.Веројатно не планирала да стане нечија љубовница

 

Секој возрасен човек е одговорен за своите постапки. Понекогаш, за жал, некои лоши околности може да доведат до афера. Некои жени кои имаат афери исто така се во брак и имаат семејства.

Многу жени стануваат љубовници бидејќи се сплеткале со мажи со никогаш не ни немале намера да бидат. Можеби знаеле дека тој е оженет, но сеедно продолжиле со него, подоцна вљубувајќи се.

Постојат и жени на кои не им е проблем да излезат со оженет маж и поради тоа не се каат. Многу пати прељубникот на љубовницата ѝ ветува сè и сешто за да ја задржи покрај себе, па минува време и за неа станува потешко да ја раскине врската. Мажот може да отиде толку далеку што раскажува приказни дека ќе ја остави жена му или дека е во постапка на развод, што не е случај.

3. Станува љубоморна

Ако една жена станала љубовница и знае дека нејзиниот љубовник е оженет, тогаш сигурно чувствува љубомора. Чувствува љубомора секој пат кога тој не е со неа. Знае дека тој си оди дома кај жена му, знае дека тој има живот и дом во кој таа никогаш нема да биде дел.

Ако нема сопствено семејство, животот на љубовницата е обично осамен. Таа е љубоморна што тој го дели креветот со сопругата и никогаш нема да го дознае вистинското ниво на интимност кое го имаат.

Една работа за која копнеат многу љубовници е потврдата дека станува збор за врска и дека љубовта со љубовникот е вистинска. Молчењето не е идеално за здрава, долготрајна врска.

4. Се вљубила во погрешна личност

Љубовта и страста се слепи. Љубовницата пред или подоцна ќе осознае дека избрала погрешна личност со која сака да биде. Секој може да се вљуби во погрешна личност, тоа се случува и на слободните мажи и жени.

Поентата е во тоа дека најверојатно љубовницата знае дека направила грешка и останува во врска само затоа што мисли дека нејзиниот љубовник сака да биде со неа.

5. Можеби верува дека постои иднина

Ако жената знае дека нејзиниот љубовник е оженет или тоа го дознала во моментот кога се вљубила во него, тогаш без сомнежи тој веќе ѝ раскажал неколку „бајки“ за нивната заедничка иднина.

Најголем стереотип е приказната дека тој е несреќен во бракот и сака развод. Тоа може да биде и вистина, но прашањето е дали е спремен да му стави крај на бракот. Ако во прашање се децата или ако мажот навистина сака да си остане со сопругата, тогаш никогаш нема да се разведе.

Одржувањето афера со надеж дека мажот ќе ја напушти жената е нешто што го прават многу жени, особено ако минат години со него. Аферата тогаш станува нормалност. Да се биде љубовница не е нешто гламурозно, аферата скоро секогаш започнува како возбудлива авантура, но скоро секогаш завршува со депресивна, обесхрабрувачка ситуација.

реклама

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Read more

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Човекот кој го оживеа Ериксен: Имаше пулс и дишеше, а потоа сè застана

Read more

Лето 2021: Метеоролозите прогнозираат какви жештини нѐ очекуваат годинава

Read more

Љубов и секс

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Како да ја зголемите издржливоста за време на секс?

Read more
 

Магазин

Родители споделуваат причини зошто не би имале деца кога би можеле да го вратат времето

Читај повеќе

Колку јајца треба да јадете дневно?

Читај повеќе

Mozzart за секој гол на Македонија донира милион денари!

Читај повеќе

Основниот рецепт за палачинки од 1967 година

Читај повеќе

Уникатната убавина на Шар Планина конечно ќе биде крунисана во Национален парк

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Читај повеќе

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Читај повеќе

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Читај повеќе

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Читај повеќе