Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Конечно го најдовте мажот од вашите соништа и сè е како во бајка. Меѓутоа, доколку вашиот партнер е Водолија треба да знаете дека не можете да го прочитате толку лесно.

Имаат проблем со изразување на емоции

Мажот Водолија не знае како да ги изрази неговите емоции. Може понекогаш ќе помислите дека се оддалечува од вас, но тоа не е така. Ќе му треба време додека ви признае дека е вљубен во вас.

Сè сфаќаат буквално

Доколку сте му лути на вашиот партнер, внимавајте на зборовите. Мажот Водолија ќе се навреди толку што ќе ве сфати буквално и доколку каже дека никогаш повеќе нема да ве побара - верувајте во тоа, сериозен е.

Нема да ви каже доколку престане да ве сака

Доколку не му се допаѓа во кој правец оди вашата врска, мажот Водолија се повлекува во себе и размислува дали сака да остане со вас. Тој не може гласно да ги изговори работите што го мачат, па затоа ги избегнува сите конфликти во врската.

Им треба повеќе време за да се посветат на себе

Водолиите сакаат да бидат сами и да размислат за нивните чувства и за проблемите што ги мачат. Дајте им простор за да ги разбистрат мислите, вие не сте виновни зошто се чувстуваат така.

Не изневеруваат

Кога е во врска, мажот Водолија сака да се поврзе со партнерката на емотивно ниво. Тој секогаш ќе биде тука за вас и некогаш нема да ве изневери.

реклама

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Read more

Секси лето: Убавици во бикини

Read more

Љубов и секс

Болка и непријатност за време на секс – кои се најчестите причини?

Read more

Тешко со нив, уште потешко без нив: Хороскопски знаци со кои не е лесно да се биде во врска

Read more

Најчестите лаги кои мажите ги кажуваат на првиот состанок

Read more

Секогаш расположени за авантура: Промискуитетни хороскопски знаци

Read more

Магазин

Историски ден во Црна Гора: Изгласан закон за истополово партнерство

Читај повеќе

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Читај повеќе
  • play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Читај повеќе

Болка и непријатност за време на секс – кои се најчестите причини?

Читај повеќе

Калинка - суперовошје кое го успорува стареењето на кожата

Читај повеќе
  • play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Читај повеќе
  • play_arrow

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Читај повеќе
  • filter

Фејл компилација: Нарачуваш едно, добиваш друго

Читај повеќе

Тешко со нив, уште потешко без нив: Хороскопски знаци со кои не е лесно да се биде во врска

Читај повеќе