Пет заблуди за неверството

Скоро 60 проценти од љубовните афери почнуваат на работното место. Мажите и жените изневеруваат од различни причини, а скоро половина од врските во кои се случило неверство, ја преживуваат таа криза.

Интересна студија разоткри неколку заблуди за неверството:

Бојата на косата открива склоност кон неверство?

Студија на порталот CheaterVill.com покажа дека русокосите најчесто изневеруваат, а веднаш зад нив се црвенокосите.

Најверни се црнокосите, од кои само околу 11 проценти изневериле, што е четирипати помалку од русокосите.

Мажите со подлабок глас почесто изневеруваат

Американско истражување откри дека жените сметаат дека мажите со подлабок глас се склони на неверство отколку оние кои имаат висок глас.

Среќата во бракот не зависи од неверство

Прељубата не е доказ дека луѓето не се среќни во брак. Скоро 56 проценти од мажите кои ја изневериле нивната поубава половина тврдат дека се среќни во брак, додека истото го мислат околу 34 проценти од жените.

Финансиите го зголемуваат ризикот за неверство

Ризикот од неверство е петпати поголем ако мажот заработува помалку од партнерката.

Неверството како одмазда

Скоро 9 проценти од мажите и 14 проценти од жените го изневериле партнерот поради одмазда за неверство.

Тагови
реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Љубов и секс

Што е тоа што ја прави една личност сексапилна ?

Read more

Три причини зошто сексот со годините станува подобар

Read more

Знаете ли за што размислуваат мажите во текот на сексот?

Read more

Хороскопски знак кој сака да шефува и во спалната соба

Read more

Магазин

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Читај повеќе
  • play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Читај повеќе

Четири знаци дека си имате работа со манипулатор

Читај повеќе

Колку треба да вежбаме ако цел ден седиме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е најголемиот волк во светот

Читај повеќе

Што е тоа што ја прави една личност сексапилна ?

Читај повеќе
  • play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Читај повеќе

Идеја за десерт: Ролат со кокос прелиен со чоколадо

Читај повеќе