1.МФЛ 2020/21

Петковски: Одиме по бодови против Беласица, ама без потценување

По бламажата од 0:6 во првото коло, Беласица денеска гостува кај Работнички кој, пак, мора да го поправи впечатокот бидејќи во последните моменти доживеа пораз минатиот викенд.

Фото: ФК Работнички Скопје

Работнички загуби на гостувањето кај Македонија ЃП со гол во судиското надполнување, па денеска пред себе има императив победа против гостите од Струмица. Тој став го дели и крилниот напаѓач, брзоногиот Петар Петковски.

„Имавме несреќен финиш на мечот против Македонија ЃП. Работевме на отстранување на грешките во изминатите неколку дена, мораме да ја задржиме концентрацијата на потребното ниво во текот на целиот натпревар. Научивме дека секоја грешка се плаќа. Сега сме фокусирани на вториот предизвик, на гости ни доаѓа Беласица и нема да нè залаже нивниот убедлив пораз во првото коло. Максимално сме внимателни, но и мотивирани да одиграме квалитетен натпревар и да ги освоиме првите бодови во новата сезона“, вели Петар Петковски.

Натпреварот се игра на „Тоше Проески“ стадионот во Скопје со почеток од 17 часот. Директен пренос ќе има на МРТ1 и МРТ3.

реклама

Фудбал

Пандев несопирлив на 37 години: Со гол ја почна сезоната во Серија А

Read more

Во Тотенхем е тесно, ПСЖ почна преговори за Деле Али

Read more

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Read more

Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Read more

Спорт

Пандев несопирлив на 37 години: Со гол ја почна сезоната во Серија А

Читај повеќе

Во Тотенхем е тесно, ПСЖ почна преговори за Деле Али

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Надал сензационално испадна од Мастерсот во Рим

Читај повеќе
  • play_arrow

НБА: Бостон Селтикс го возврати ударот

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Читај повеќе

На Ѓоковиќ му „пукна филмот“ и го тресна ракетот од земја

Читај повеќе