Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Најстариот автомобилски бренд на светот што уште активно работи, направи потег за потврда на својата личност и карактер со ново лого и сврти нова страница во својата историја.

Peugeot досега имал десет последователни логоа, од кои сите имаат амблем на лав.

Сега е претставена единаесеттата верзија, уште помодернизирана, поквалитетна и поелегантна, креирана од Peugeot Design Lab, глобалното студио за дизајн на Peugeot.

Претставено во 2010 година, сегашното лого требаше да се смени за да се круниса унапредувањето на брендот.

По целосниот редизајн на своите возила во изминатите 10 години, Peugeot исто така го редизајнира своето лого за да оди во чекор со своите производи.

Remote video URL

Ѕвездите се наместија на почетокот на 2021 година, со лансирањето на асортиманот што ќе го претстави новиот Peugeot 308, со нова веб-страница и создавањето на Stellantis.

Remote video URL

Кое лого ви се допаѓа повеќе - претходното или новото? Кажете ни во коментарите!

 

Тагови
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Авто новости

Претставен новиот Škoda Kodiaq: Нов дизајн и нови технологии

Read more

Toyota ќе го претстави новиот електричен SUV во Шангај

Read more

Tesla e минимализам во споредба со електричниот EQS на Mercedes

Read more

Citroën го претстави новиот C5 X

Read more
 

Автомобили

Претставен новиот Škoda Kodiaq: Нов дизајн и нови технологии

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Toyota ќе го претстави новиот електричен SUV во Шангај

Читај повеќе
  • play_arrow

Tesla e минимализам во споредба со електричниот EQS на Mercedes

Читај повеќе
  • filter

Citroën го претстави новиот C5 X

Читај повеќе

Што би купиле - постар половен автомобил со помалку поминати километри или понов со повеќе?

Читај повеќе
  • filter

Галерија на денот: Mercedes AMG CLS 53

Читај повеќе

Познато кога ќе пристигне новиот Dacia Duster

Читај повеќе
  • filter

Škoda ја претстави новата Octavia Sportline

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тест за издржливост: 5.000 километри поминати со константни 300 км/ч

Читај повеќе