Пике и Фати во составот на Барселона за финалето на шпанскиот куп

Познат е составот на Барселона за финалето на Купот на Шпанија со Атлетик Билбао. На списокот на тренерот Роналд Куман се најдоа и дефанзивецот Џерард Пике, како играчот за врска Ансу Фати кои кои ги пропуштија претходните натпревари поради повреди.

Во составот на Барселона се пријавени: Тер Штеген, Дест, Пике, Араухо, Бускетс, Гризман, Пјаниќ, Брајтвајт, Меси, Дембеле, Пуиг, Нето, Лангле, Педри, Тринкау, Алба, Матеус, Роберто, де Јонг, Фати, Фирпо, Умтити, Пења, Мориба, Мингеса и Тенас.

Пике не игра од 3 март, а во последните пет месеци одигра само пет натпревари.

Натпреварот Атлетик – Барселона ќе се одржи на 17 април во Севиља. 

Тагови
реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Фудбал

Феран Торес, мајсторе!

Read more

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Read more

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Read more

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Read more
 

Спорт

  • filter

15 мај 1987, роден е тенисерот Енди Мареј

Читај повеќе
  • play_arrow

Феран Торес, мајсторе!

Читај повеќе

Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Читај повеќе

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Читај повеќе
  • play_arrow

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Читај повеќе

Мекгрегор најплатен спортист во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Читај повеќе

Истанбул може да биде домаќин на финалето во ЛШ во 2023

Читај повеќе