Пике официјално се пофали со новата девојка

Жерард Пике ја објави првата заедничка фотографија со својата девојка Клара Чиа Марти со која ја изневеруваше Шакира.

Фотографијата досега собра речиси три милиони лајкови, а многу од обожавателите на Шакира се собраа да коментираат дека „заменил Rolex за Casio“, стих од нејзината нова песна. Сепак, се чини дека на новата славна двојка не ѝ пречат критиките.

Иако шпанските медиуми неодамна објавија дека ја изневерил Чиа со адвокатката Жулиа Пуџ, тој со нова фотографија реши да ги демантира овие озборувања.

Фудбалерот започнал љубовна врска со Клара во 2021 година и ја донел во домот каде што живеел со Шакира. Тој се раздели од Шакира во јуни минатата година.

Тие постигнаа договор за старателството над синовите Милан (9) и Саша (7). Пејачката наскоро ќе се пресели во Мајами и таму ќе ги одгледува нивните деца.

Тагови
реклама

Месечен хороскоп за април: Три знака ќе имаат животен пресврт

Read more

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Пресврт - iOS 17 ги носи најбараните функции на iPhone

Read more

Фудбал

7 земји од кои се очекува да имаат поквалитетен фудбал

Read more

Бразилски фудбалер ја пробал исхраната на Роналдо: Мислев дека ќе умрам

Read more

Статистиката е против него: Ребиќ го напушта Милан?

Read more

Меси доби статуа од КОНМЕБОЛ, ќе стои до оние на Пеле и Марадона

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

7 земји од кои се очекува да имаат поквалитетен фудбал

Читај повеќе

Бразилски фудбалер ја пробал исхраната на Роналдо: Мислев дека ќе умрам

Читај повеќе

Статистиката е против него: Ребиќ го напушта Милан?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меси доби статуа од КОНМЕБОЛ, ќе стои до оние на Пеле и Марадона

Читај повеќе
  • play_arrow

Рикардо возеше Ф1 болид во австралиска оф-роуд авантура

Читај повеќе

Тотенхем за 10 години платил 62,5 милиони евра отштета за отпуштени тренери

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ ги уништи 76ерс и потврди доминација незабележана 50 години

Читај повеќе

Шефот на Ла Лига: Се смеев од срце кога Баерн го елиминираше ПСЖ

Читај повеќе

Македонските фудбалери ја победија репрезентацијата на Фарски Острови

Читај повеќе