Пингвини во посета на музеј

Пингвини од зоолошката градина во Канзас беа во посета на Музејот на уметност „Нелсон-Аткинс“. Сите вработени со воодушевување ги набљудуваа како се движат низ музејот.

Ова било првоаприлска шега помеѓу директорот на зоолошката градина и директорот на музејот. Но, директорот на зоолошката одлучил да ја прифати понудата да ги донесе пингвините во посета на музејот за да ги набљудуваат како ќе реагираат.

Пингвините се воодушевени од барокното сликарство, а не им се допаѓа Моне. 

реклама

Чек дис аут

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more

Едноставен трик со кој ќе се заштитите од комарци

Read more

13-годишно девојче зборува 20 јазици

Read more

Индиски бизнисмен со златна маска од 4.000 долари се штити од COVID-19

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more
play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Read more
play_arrow

Три вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

Read more
play_arrow

13-годишно девојче зборува 20 јазици

Read more
play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more
play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Read more
play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more
play_arrow

Црвената Месечина им го разубави 4 Јули на Американците

Read more
play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more