„Пинк Флојд“ по 30 години објавија нова песна - за поддршка на Украинците

Членовите на британската рок-група „Пинк Флојд“ денеска преку официјалниот профил на Twitter соопштија дека снимиле нова песна после период од 30 години, со цел да дадат поддршка на жителите на Украина.

Песната „Hey, Hey, Rise-Up!” ќе се користи за хуманитарни цели поврзани со војната во Украина.

Remote video URL

Во песната е вклучен е Андриј Хливниук, член на познатиот украински бенд „BoomBox“, со неговиот клип снимен на плоштадот „Софискаја“ во Киев што веќе е објавен онлајн.

Хливниук ја прекина светската турнеја за да се врати во Украина и да помогне во одбрана на татковината.

„Ние како и многу други, чувствуваме бес и фрустрација поради овој подол чин на агресија врз независна, мирна и демократска земја чиј народ е убиван од една од најголемите светски сили“, напишаа членовите на„Пинк Флојд“ на Twitter.

URL
реклама

Музика

„Анплагд“ настап во живо на Били Ајлиш во Соработка со Telekom Electronic Beats

Read more

Зеленски: Евровизија ќе ја организираме во Мариупол

Read more

Ник Кејв изгуби уште еден син

Read more

„Пинк Флојд“ по 30 години објавија нова песна - за поддршка на Украинците

Read more
 

Видео

  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
Раѓањето и смртта на еден планетарен систем

Раѓањето и смртта на еден планетарен систем

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација: Брзо и валкано

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација: Глупост пуштена на најјако

Читај повеќе
  • play_arrow

Top 10 работи кои децата од 90-тите милуваа да ги прават

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • filter

„Анплагд“ настап во живо на Били Ајлиш во Соработка со Telekom Electronic Beats

Читај повеќе

Зеленски: Евровизија ќе ја организираме во Мариупол

Читај повеќе

Ник Кејв изгуби уште еден син

Читај повеќе