Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Плутон е една од побавните планети која има големо влијание врз нашите животи, по 15 години го напушта соѕвездието Јарец.

Влегувањето на Плутон во Водолија ќе се случи во текот на пролетта 2023 година и претставува навистина голема промена која ќе ги преокупира нашите животи. Плутон ќе остане во Водолија до 2044 година, па затоа е подобро да научите сè за оваа енергија и да ја искористите на најдобар начин.

Плутон е далечна планета која е во знакот на Јарец од 2008 година, што некако ни донесе важни животни лекции, кои ги почитуваа генерациските верувања и не ни дозволуваа да излеземе од калапот и да го искористиме целиот свој потенцијал. Соѕвездието Водолија е генерално креативно, искрено и стимулирачко, а Плутон му дава забрзување - и ни дава сила да се бориме за себе.

Погледнете ја вашата натална карта, консултирајте се со астролог за да видите што треба да се надгради во вашиот живот и како да постигнете одредени успеси. Времето на Водолија во Плутон е совршено за да работите на себе и да ги постигнете посакуваните цели.

Како Плутон во Водолија влијае на љубовта?

Кога ќе го погледнеме Плутон во Водолија, мора да го истакнеме фактот дека во текот на 2023 година ни носи работа на себе, поточно, може да ја разбуди кај вас желбата да работите на вашето ментално здравје. Работењето на менталното здравје не значи дека моментално сте во лоша состојба, секој треба да работи на себе за да ги зајакне своите позитивни аспекти на личноста и да научи да биде попродуктивен во секојдневниот живот. За време на престојот на Плутон во Јарец наидовме на лоши вести во медиумите и светот околу нас, па дојде 2023 година да нè научи како да ги средиме лошите вести и како да создадеме лична граница за да не влијае на нашето секојдневие.

Ако мислевте дека станува збор за задача која нè принудува да се поврземе со самите себе, не сте се излажале, Плутон во Водолија нема да толерира површност!

На личен план, секогаш треба да ја гледате наталната карта на поединецот, истакнуваат астролозите. Она што може да се разликува и што ќе треба да го научиме е менаџирање на секојдневието на продуктивен начин. Ќе треба да поставиме јасни граници во светот околу нас, за на нашите планови да не влијаат емоции, лоши вести на радио или безопасна расправија со партнерот. Можеби секојдневните расправии од изминатите години ве погодија, па не можете да одите на работа и да ги исполните дневните цели. На овој модел на однесување ќе му дојде крајот и ќе мора да научите да се справувате со секојдневниот живот на попродуктивен начин.

Намерно напишавме дека мора да научите бидејќи ако свесно не го прифатиме процесот на учење, ќе поминеме низ болни лекции и ќе ги научиме на потешкиот начин.

Свесно свртете се кон позитивен начин на живот, позитивни мисли и постапки за Плутон да ви даде сила да ги достигнете вашите цели. Плутон во Водолија ја засилува нашата енергија, па ако постојано повторуваме како нашиот партнер е лош или како нашата врска не функционира, тоа ќе нè вовлече во вител на негативна енергија. Наместо да ги повторувате научените обрасци, време е да размислите за позитивните страни на партнерот и начините за подобрување на врската за да добијат позитивна енергија и да ги исполнат своите цели.

Пораката што е блиску до Плутон во Водолија е „Жнееш што ќе посееш“. Размислете за тоа кога разговарате со саканите, со децата. Размислете дали ги истакнувате силните или слабите страни на вашите најблиски во секојдневниот живот, како да ги премостите актуелните проблеми и да ги зајакнете семејните врски. Сите лоши само ќе исчезнат ако се фокусирате на доброто.

Плутон во Водолија е време на промени, па слободните можат да се фокусираат на пронаоѓање партнер. Немојте да бидете статични, излезете, дружете се и остварувајте контакти. Ако сте пасивни, нема да добиете позитивна енергија и нема да правите промени.

Почетокот на годината е совршен за дефинирање на цели на полето на љубовта и семејството, доколку сакате да го проширите семејството, оваа година е идеална.

Како да се искористи енергијата на Плутон во Водолија за деловни активности?

Акцентот е ставен на работи преку кој им служиме и им помагаме на другите, секаков вид на козметички услуги, медицинско знаење и психолошка помош ќе ви донесе материјална добивка. Доколку долго време размислувате да отворите приватна клиника, ординација, салон за убавина или каков било објект преку кој на директен начин ќе им помогнете на другите за да се чувствуваат подобро и да си заминат со насмевка на вашето лице, само напред.

Годината што претстои е совршена за самостојна работа, охрабрување на приватни бизниси и генерално работа со луѓе. Водолијата внесува доза креативна енергија во нашите животи, преку која ги тера луѓето да размислуваат за смислата на животот, па затоа е добро да го насочиме вниманието на јогата, медитацијата, духовноста и различните практики преку кои стигнуваме до нашата суштина. Тоа е одлична можност да го претворите вашето хоби како јога, танц или други духовни практики во бизнис.

Плутон во Водолија внесува желба за вистината во нашите животи, па адвокатите и судиите ќе имаат многу работа во наредните години. Вистинско време е да ги решите конфликтите, да одите на долго одложувани рочишта и да ги прекинете споровите во ваша корист доколку сте на страната на правдата. Во наредните години треба да ги следите правилата за документација, односно административниот дел од работата, без оглед на вашето занимање. Не обидувајте се да ги скриете даноците, документите и што било друго бидејќи можете само да се повредите. Владеењето на Јарецот и лошата положба на Сатурн ни даде можност во изминатите 15 години побрзо да завршиме одредени работи и на полесен начин да ги достигнеме нашите цели преку криминални врски, но тоа во никој случај не е добро. Сега правдата ќе ја види светлината на денот!

Исцртајте ги вашите планови и реализирајте ги преку директна комуникација, застанете зад себе и на личен, и на деловен план за следните години да ви донесат просперитет.

Како да ја искористите енергијата на Плутон во Водолија за личен развој и напредок?

Енергијата на Плутон во Водолија во 2023 година треба да ја искористите на конкретен начин, да работите со вашите емоции и внатрешно дете.

Треба да научиме подобро да управуваме со времето, да го одвојуваме важното од неважното кога станува збор за информации и да го просејуваме она што ни е важно.

Ајде да се зајакнеме и да ги постигнеме нашите цели со поддршка на позитивните астролошки аспекти кои претстојат.

реклама

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Read more

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Read more

Кој е човекот кој денеска го мрази цела Хрватска: Ова не му е прв скандал

Read more

Живот

Skopje Street Food Festival - кулинарско уживање од 26 до 30 јуни

Read more

Рајска плажа во Италија што може да ја посетат само 60 луѓе дневно

Read more

Дали ќелавоста е наследна?

Read more

ШП-АРТ-УМЕТНОСТ на Меѓународната ликовна колонија „Вевчански видувања 2024“

Read more
 

Магазин

Зошто мокрите костими за капење се најголемите непријатели на жените во лето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто треба да одвоите 10 минути за јога на работното место?

Читај повеќе

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Читај повеќе

Skopje Street Food Festival - кулинарско уживање од 26 до 30 јуни

Читај повеќе

Кога е најдобро време за појадок и што е најздраво да јадете?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Рајска плажа во Италија што може да ја посетат само 60 луѓе дневно

Читај повеќе

Дали ќелавоста е наследна?

Читај повеќе

ШП-АРТ-УМЕТНОСТ на Меѓународната ликовна колонија „Вевчански видувања 2024“

Читај повеќе

Кого ќе го стигне кармата со доаѓањето на ретрограден Сатурн?

Читај повеќе