По медениот месец, Лопез и Афлек направија пауза „за да не се изгуби магијата“

Откако неодамна поминаа романтичен меден месец, а пред нешто помалку од еден месец си го кажаа „судбоносното да“, се чини дека Џенифер Лопез и Бен Афлек решија да поминуваат помалку време заедно.

Како што пренесува Marca, славниот пар решил да направи „пауза“ по медениот месец, верувајќи дека овој потег долгорочно ќе биде од корист за нивната врска.

Со оглед на тоа што нивните кариери ги принудуваат да поминат одредено време разделени, младенците решиле да придонесат на овој начин за „ за да не се изгуби магијата меѓу нив“.

„Постојано зборуваат, пишуваат пораки, се гледаат на FaceTime кога се разделени и работат. Времето што го поминуваат одвоено го прави повторното обединување многу подобро. Џенифер сака да знае дека нејзиниот сопруг ќе биде тука за неа без разлика на сè“, рекол извор близок до парот.

Тој потоа додаде: „Да се ​​разделат толку брзо по венчавката не е идеално, но тие знаат дека го имаат целиот живот пред нив и уживаат во секоја минута од патувањето“.

Сепак, некои обожаватели на славниот пар не се премногу убедени во оваа теорија. Имено, тие тврдат дека за „паузата“ е виновно минатото на Афлек, како и неговиот проблем со алкохолот. Тие исто така веруваат дека Лопез побарала од сопругот да побара стручна помош за неговата зависност.

Познато е дека актерот се лекуваше од зависност во 2001 година, но и во 2017 и 2018 година, додека сè уште беше во брак со актерката Џенифер Гарнер.

Тогаш, во една од најконтроверзните изјави, ја обвини поранешната сопруга за злоупотреба на алкохол.

„Тоа е дел од причината поради која почнав да пијам... затоа што бев заробен. Мислев: ‘Не можам да ја напуштам’ поради децата, но не сум среќен, што да правам? Испив шише виски и заспав на каучот, што не се покажа како решение. Веројатно уште ќе пиев“, рече тој тогаш.

Парот потоа се раздели, а тој рече:

„Имавме брак кој не функционираше, се случува, со некој што го сакам и почитувам, но со кој не треба да бидам во брак. На крајот на краиштата, се обидовме. Се обидовме затоа што имавме деца. И двајцата чувствувавме дека не сакаме ова да биде модел на брак што го гледаат нашите деца“.

И покрај гласините, Лопез и Афлек вчера беа забележани како делат бакнежи во Санта Моника. Се немаат огласено во јавноста по повод објавата на Marca.

URL

Да потсетиме дека парот ја обнови својата романса во април 2021 година, набргу откако пејачката ја заврши свршувачката со поранешното момче Алекс Родригез. Таа и Афлек еднаш беа свршени во 2002 година, но ја откажаа венчавката. Сепак, на крајот повторно си го најдоа патот еден до друг.

реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анистон ја откри тајната на својот изглед - секојдневно следи неколку правила

Read more

Памела Андерсон изненади со природниот изглед, во јавноста се појави без шминка

Read more

Џејмс Бонд, направи место: Прв трејлер за шпионскиот филм со Хенри Кавил

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Laibach: Украинците ни го откажаа концертот оти сметаме дека Русија е главниот, а не единствениот агресор

Читај повеќе
  • play_arrow

Анистон ја откри тајната на својот изглед - секојдневно следи неколку правила

Читај повеќе
  • filter

Памела Андерсон изненади со природниот изглед, во јавноста се појави без шминка

Читај повеќе
  • play_arrow

Џејмс Бонд, направи место: Прв трејлер за шпионскиот филм со Хенри Кавил

Читај повеќе
  • play_arrow

Откриено колку бил платен Рајан Гослинг за улогата на Кен во Barbie

Читај повеќе
  • filter

Анистон за насловна позираше во бикини покриена само со сако

Читај повеќе

Миграција во стриминг гигантите: Каи Финке од Netflix преминува во SkyShowtime

Читај повеќе

Даночната управа на Шпанија ја тужи Шакира за долг од над шест милиони евра

Читај повеќе