По пет години издаде нов албум и ги сруши Spotify и Apple Music

Кога Кендрик Ламар го објави новиот, петти студиски албум „Mr. Morale & the Big Steppers“, поради големата заинтересираност се срушија Spotify и Apple Music.

Албумот наиде на позитивни критики кај многу музичари. Еминем изјави дека новиот албум на Ламар го оставил „без зборови“, пишува NME.

„Ова е неверојатно, останав безз зборови“, напиша Еминем на Twitter откако го ислуша албумот на кој Ламар соработуваше со други музичари.

На албумот има вкупно 9 песни и е последниот од албумите кои Ламар ги издаде во соработка со издавачката куќа Top Dawg Entertainment. Ова е прв албум на Ламар по 5 години. Во 2017 година го издаде „Damn“, за кој доби и Пулицерова награда.

Во 2016 година за албумот „To Pimp a Butterfly“ доби 11 номинации за Греми и така го надмина и „Thriller“ на Мајкл Џексон.

Младиот, 34-годишен рапер од Комптон, сиромашно предградие на Лос Анџелес, го сметаат за еден од најдобрите рапери на сите времиња. Во неговите песни пее за расизмот, сиромаштијата, социјална неправда и насилството, има посебен стил во кој користи џез музика.

Remote video URL
реклама

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more
Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Read more

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Read more

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Read more

Музика

„Killing in the Name“ на рипит

Read more

Пејачот Ар Кели осуден на 30 години затвор

Read more

Шакира непрепознатлива по раскинувањето со Пике

Read more

Бијонсе објави нова песна, не ги одушеви обожавателите

Read more
 

Сцена

Камерон Дијаз излегува од пензија за да снима филм со Џејми Фокс

Читај повеќе

„Killing in the Name“ на рипит

Читај повеќе
  • play_arrow

Ќерката на Ума Турман: Немаше да постојам ако мајка ми не абортирала кога била млада

Читај повеќе
  • play_arrow

Дакота Џонсон за „Fifty Shades of Grey“: Да знаев како ќе се снима, немаше да се согласам

Читај повеќе

Пејачот Ар Кели осуден на 30 години затвор

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите непланирани моменти кои останаа на The Big Bang Theory

Читај повеќе
  • play_arrow

Вештерките се враќаат: Погледнете го тизерот за „Hocus Pocus 2“

Читај повеќе

Сега е официјално – реклами и на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Најуспешниот филм во 2022 година заработи над милијарда долари

Читај повеќе