Почина актерката Кели Престон

Холивудскиот актер Џон Траволта соопшти дека неговата сопруга, актерката Кели Престон, починала по боледување од рак на дојка.

„Со тешко срце ве известувам дека мојата прекрасна сопруга Кели ја изгуби двегодишната битка со ракот на дојка. Храбро се бореше, со љубовта и поддршката на многу луѓе околу неа“, напиша Траволта на Instagram.

Кели Престон (57) одлучи да не зборува јавно за дијагнозата и болеста.

Џон и Кели беа во брак повеќе од 28 години. Имаа три деца – Ела (20), Бенџамин (9) и синот Џет, кој почина во 2009 година.

Актерката ќе остане запаметена по улогите во „Jerry Maguire“ (1996) покрај Том Круз, во комедијата „Twins“ (1988) каде играше покрај Дени Девито и Арнолд Шварценегер. Играше и во филмови заедно со сопругот, како „Battlefield Earth“ од 2000 година и „Gotti“ од 2018.

Кели Престон играше и во спотот за песната „She Will Be Loved“ на групата „Марун 5“ од 2004 година.

Remote video URL
реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Instagram убавица: Ерјона Сулејмани

Read more

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Read more

Филм & ТВ

Римејкот на „Fresh Prince Of Bel-Air“ е во подготовки и не е каков што очекувате

Read more

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Римејкот на „Fresh Prince Of Bel-Air“ е во подготовки и не е каков што очекувате

Читај повеќе
  • play_arrow

Што мислат навистина Џејмс и Ларс од „Металика“ за Лејди Гага?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Читај повеќе

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Читај повеќе
  • play_arrow

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Читај повеќе

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Читај повеќе

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Читај повеќе