Почина Дасти Хил, басистот на Зи-Зи Топ

Познатиот басист на американскиот бенд Зи-Зи Топ, Дасти Хил, почина во сон на 72-годишна возраст.

Бендот ја потврди веста дека рок легендата почина во својот дом во Хјустон, Тексас.

„Со тага и жалење ве известуваме дека нашиот Дасти Хил почина во сон во Хјустон“, напишаа Бил Гибонс и Френ Бирд, останатите членови на бендот, пренесе The Sun.

Тие додадоа дека тој многу ќе им недостасува, исто како и на обожавателите. Хил неодамна го повреди колкот поради што отсуствуваше од неколку настани во изминатите недели, но нејасно е дали повредата е поврзана со неговата смрт.

Додека беше повреден, бендот на своите обожаватели им соопшти дека ќе дојде до промена во составот, па Елвуд Франсис го пополнуваше местото на Хил.

Remote video URL
Тагови
реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Пет навики кои ги има скоро секој, а кои привлекуваат лоша енергија во домот

Read more

Музика

Rolling Stone: Ова е најдобрата песна на сите времиња

Read more

Што се случило меѓу Здравко Чолиќ и Фрида од ABBA во 1973?

Read more

Како изгледа денеска девојчето од спотот за легендарната „Lambada“?

Read more

ПСЖ го откачи Фил Колинс и го замени со Диџеј Снејк

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Читај повеќе
  • play_arrow

22 септември 1994, беше прикажана првата епизода од култните „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмови за вонземјани инспирирани од вистински настани

Читај повеќе

Почина актерот Вили Гарсон, познат по улогата во „Sex and the City“

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Handmaid’s Tale“ постави нов рекорд кој не е за фалење

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот тизер за продолжението на „Sex and the City“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе