Почнува 36-тото издание на Макфест

Триесет и шестото  издание на Фестивалот на музика „Макфест“ ќе се одржи денеска и утре.

Првата вечер е посветена  на изведувачи кои првпат се појавуваат на сцената на „Макфест“, додека втората е замислена како финале.

Денеска фстивалската програма ќе ја отвори, Калина Велковска со изведбата на композицијата „Четири“ .

Според годинешниве правила, петте најдобри композиции се пласираат во финалето за следната вечер. Во втората вечер ќе настапат неколкукратнaта победничка на „Макфест“ Александра Јанева, Мартинијан Кириловски, потоа Роберт Билбилов, Ѓоко Таневски, Интервали, Лара, Пепа,Eye Cue и други.

На 17-ти настапуваат „Тумбао салса бенд“, а на 18-ти Александар Митевски и Драган Спасов –Дац, заедно  со “Brasstet Skopje”. 

Тагови
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

МК сцена

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Read more

5 октомври 2007, последниот концерт на Тоше

Read more

„Преспав“ бара две деца за улоги во новата сезона

Read more

Почнува 36-тото издание на Макфест

Read more
 

Сцена

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Читај повеќе
  • filter

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Читај повеќе

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Читај повеќе
  • play_arrow

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Читај повеќе
  • filter

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Читај повеќе
  • play_arrow

„Easy On Me“: Слушнете ја новата песна на Адел

Читај повеќе

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Читај повеќе

Тони Колет и Моника Белучи во комедија за мафијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за хоророт „The Black Phone“

Читај повеќе