Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Покер? Проневерени пари? Instagram инстант слава? Како контроверзниот Ден Билзеријан ги „заработи“ и „изгуби“ милионите?

Forbes уште во август годинава објави дека на неговата компанија Ignite International Brands Ltd. не ѝ се пишува баш добро.

Според годишниот финансиски извештај, компанијата минатата година изгубила 50 милиони долари. Компанијата заработува на два начини, со продажба на акции и задолжувања. Компанијата наводно продава и производи во Мексико, Канада, Ирска, Велика Британија и САД. Ignite продава производи од вотка, вода, облека и друго. Повеќето потрошени пари, околу 31,6 милиони долари, се потрошени на маркетинг, промоција, кирии и плати.

Погледнете како изгледаше подемот и падот на т.н, Крал на Instagram.

реклама

Чек дис аут

За малку избегнат судир на патнички авион и НЛО

Read more

Скулптура стара 2.500 години пронајдена во канализација

Read more

Овој град на Алјаска нема да види сонце повеќе од два месеци

Read more

Црн хумор или само забава? Распродадени лото ливчињата со бројот на корона кризата

Read more

Нови видеа

play_arrow

Кој кому прави шега?

Read more
play_arrow

Кенгурска тепачка

Read more
play_arrow

Километарски колони во Тексас: Се дели храна на луѓето кои останаа без работа

Read more
play_arrow

7 одлични вежби за совршени бицепси

Read more
play_arrow

Запознајте го Lamborghini Vision GT

Read more
play_arrow

Кремасти тестенини со печурки и пилешко

Read more
play_arrow

10 играчи кои биле понижени од нивните менаџери

Read more
play_arrow

Најлошите трансфери со потпис на Пеп Гуардиола

Read more
play_arrow

Најпотценетата Бетмен игра на сите времиња

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за „The Ripper“

Read more
play_arrow

Хит на интернет: Германски овчар прави склекови со полицајците

Read more