Подобрете го имунитетот по природен пат со помош на овој пијалак

За подготовка на овој напиток се потребни четири состојки кои имаат антимикробно дејство и содржат висок процент на витамини, минерали и други хранливи состојки потребни за да се заштитите од вируси.

Освен тоа, консумирањето на овој пијалак може да помогне во регулацијата на нивото на шеќер во крвта и холестеролот, а го крева и нивото на енергија во организмот.

Потребни состојки:

-2 до 3 кесички чај од камилица

-30 мл јаболков оцет

-30 мл свежо исцеден лимон

-1 лажичка мед

-1 л вода

Начин на подготовка:

Кесичките чај од камилица прелијте ги со врела вода и оставете да отстојат 5 до 10 минути. Исцедете го чајот, па додадете јаболков оцет, лимонов сок и мед. Измешајте убаво и оставете да се олади.

По желба може да додадете и свежо изрендан ѓумбир.

Предупредување:

Овој пијалак не се препорачува за оние кои страдаат од гастритис или имаат чувствителен желудник.

Тагови
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Рецепти

Предлог за ручек: Пикантно пилешко со ориз

Read more

За одличен почеток на денот: Смути со какао и цимет

Read more

Веројатно и вие грешите: Овие намирници ТРЕБА да се чуваат во фрижидер

Read more

Идеја за брз ручек: Запечени тиквички со праз

Read more
 

Магазин

Предлог за ручек: Пикантно пилешко со ориз

Читај повеќе

Студија: Млекото го намалува нивото на шеќерот во крвта

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

За одличен почеток на денот: Смути со какао и цимет

Читај повеќе

Фолна киселина во бременоста: Колку точно е потребно и дали има несакани ефекти?

Читај повеќе

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Читај повеќе

Октомври е најдобар месец за секс: Кои се причините зошто вам не ви е дојдено до акција?

Читај повеќе

Што се случува во телото кога ќе го замените утринското кафе со зелен чај?

Читај повеќе