Подољак: Можни се преговори, но само со новиот претседател на Русија

Михајло Подољак, советник на украинскиот претседател Володимир Зеленски, денеска најави дека се можни преговори за завршување на војната, но со новиот претседател на Русија.

„Нема смисла да се преговара со оние кои танцуваат на коски – Путин и неговата придружба. Нивните зборови немаат вредност“, напиша Подољак денеска на Twitter.

„Преговори се можни, но со новиот претседател на Русија кој ќе може поадекватно да ја процени реалната ситуација“, додаде тој.

URL

 

реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Шеикот ѝ мавташе на бразилска навивачка, тоа не ѝ се допадна на жена му

Read more

Хороскопски знаци кои немаат среќа во љубовта

Read more

Институт за војна: Русите ја менуваат тактиката

Read more

Свет

CNN најави отпуштања на вработените

Read more

Путин остана без 160 генерали и полковници

Read more

Писмо-бомба експлодира во украинската Амбасада во Мадрид, има повредени

Read more

Институт за војна: Русите ја менуваат тактиката

Read more
 

Вести

CNN најави отпуштања на вработените

Читај повеќе

Путин остана без 160 генерали и полковници

Читај повеќе

Писмо-бомба експлодира во украинската Амбасада во Мадрид, има повредени

Читај повеќе

Институт за војна: Русите ја менуваат тактиката

Читај повеќе

Русија забрани извоз на воена опрема за 40 земји, меѓу нив и Македонија

Читај повеќе

Близок соработник на Путин поднесе оставка

Читај повеќе

Африка на работ на глад, Русија донира 260.000 тони ѓубриво

Читај повеќе

ЕСМ ќе го преземе управувањето со Топлана Скопје Север, најави Ковачевски

Читај повеќе

Одбраната на обвинетите за убиството на Тот најави жалба

Читај повеќе