Поглед во најубавиот парк во светот

Во паркот Хитачи во Јапонија секоја година расцветуваат четири милиони сини цветови. Токму поради тоа овој парк изгледа магично.

Во Хитачи паркот има околу 4,5 милиони расцутени цветови кои го даваат најубавиот поглед во светот. Овие цветови се познати како „детски сини очи“, цутат кон крајот на април и потоа постепено ја губат бојата, пишува Bright Side.

URL

Скоро е невозможно да се направи совршена фотографија која би го опфатила целиот простор и би ја доловила магичната убавина како што може посетата во живо.

Но, тоа не е сè. Во паркот има различни пејзажи кои дефинитивно ќе ве остават без здив.

URL
реклама

Масовно иселување: Зошто си заминуваат луѓето од Македонија и дали би се вратиле?

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Read more

Најдени телата на господар и слуга кои настрадале во ерупцијата во Помпеја

Read more

Живот

Десет најскапи градови за живеење во 2020 година

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Најголемите „давежи“ меѓу хороскопските знаци

Read more

Како да препознаете чист и квалитетен мед?

Read more

Магазин

Намирници кои треба да ги јадете ако сакате да се одбраните од COVID-19

Читај повеќе
  • filter

Запознајте ја новата мис Универзум: Андреа Мартинес, од кошаркарка до мис на Шпанија

Читај повеќе

Идеја за десерт: Чоколадна торта

Читај повеќе

За малку избегнат судир на патнички авион и НЛО

Читај повеќе

Десет најскапи градови за живеење во 2020 година

Читај повеќе

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Читај повеќе

Љубовен хороскоп: Како функционира врската меѓу два исти хороскопски знаци?

Читај повеќе
  • play_arrow

3Д анимација: Што прави коронавирусот кога ќе влезе во вашето тело?

Читај повеќе
  • play_arrow

7 одлични вежби за совршени бицепси

Читај повеќе