Поглед во новата Lamborghini јахта на Мекгрегор

Еден од најдобрите ММА борачи во светот одлучи да се почести со нова јахта.

 

Конор Мекгрегор е поранешен шампион во две УФЦ категории, а се натпреваруваше дури во три, со што стана борач со најголема заработка во овој спорт.

Неодамна беше поразен од Дастин Поарje, но од борбата заработи многу пари и одлучи да се почести со нова Lamborghini јахта.

Моторот на јахтата има дури 4.000 коњски сили, максимална брзина од 111 км/ч. Долга е речиси 20 метри.

Од овој модел се направени само 63 примероци од кои едниот е на Конор.

Погледнете како изгледа јахтата:

 

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Стил

Instagram убавица: Кара Дел Торо

Read more

paco rabanne PHANTOM - моќен машки парфем од нова галаксија

Read more

Модна недела во Милано - што може да научиме од уличниот стил?

Read more

Тажна исповед на Линда Евангелиста: Трајно сум деформирана

Read more
 

Магазин

Кој најчесто заболува од долг ковид?

Читај повеќе

Топ 3 најздрави есенски намирници

Читај повеќе

Instagram убавица: Кара Дел Торо

Читај повеќе

Пет хороскопски знаци кои важат за најголеми заводници

Читај повеќе

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Читај повеќе

Науката има објаснување: Зошто некои деца не сакаат да јадат брокула?

Читај повеќе

Подобрете го имунитетот по природен пат со помош на овој пијалак

Читај повеќе

Секој пар минува низ пет фази во љубовта, третата е најтешка

Читај повеќе

Три хороскопски знаци на кои не треба да им верувате

Читај повеќе