Поглед во новиот BMW Alpina XB7 со 612 коњски сили

Откако BMW одлучи дека нема да произведе спортска верзија на X7 M, сите коишто сакаат спортски и луксузен Х7 може да сметаат на моделот Alpina.

Како што B7 служи како замена за М7, така новиот ХB7 ќе биде дел од сложувалката која недостасува во понудата на BMW M моделот.

На препознатливиот стил на Alpina има визуелни промени во однос на стандардниот модел кои го истакнуваат спортскиот изглед.

Има поголем отвор за ладилникот и надограден твин турбо 4,4-литарски V8 мотор. Препознатливиот изглед е надополнет со фелни од 21 инч.

Под хаубата е сместен осумцилиндричен мотор кој испорачува 612 коњски сили.

Од 0 до 100 км/ч забрзува за само 4 секунди. Максималната брзина на овој SUV изнесува неверојатни 290 км/ч.

Remote video URL
Тагови
реклама

Авто новости

Kia го освежи моделот Picanto

Read more

Maserati го објави тизерот за новиот Ghibli Hybrid

Read more

BMW ја претстави новата Серија 4

Read more

Hyundai го претстави новиот Santa Fe, во продажба од септември

Read more

Автомобили

  • filter

Kia го освежи моделот Picanto

Читај повеќе
  • play_arrow

Maserati го објави тизерот за новиот Ghibli Hybrid

Читај повеќе
  • filter

BMW ја претстави новата Серија 4

Читај повеќе
  • filter

Hyundai го претстави новиот Santa Fe, во продажба од септември

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот BMW M760Li xDrive

Читај повеќе
  • play_arrow

Corvette C8 против Corvette C7

Читај повеќе
  • filter

Објавени првите фотографии од Серија 4 на BMW

Читај повеќе

BMW ќе отпушти 5.000 работници поради коронавирусот

Читај повеќе
  • play_arrow

Nissan со тизер го најави новиот спортски автомобил

Читај повеќе