Поглед во новиот OnePlus 10 Pro

Кинеската компанија OnePlus го покажа својот нов смартфон, пред официјалното претставување.

OnePlus 10 Pro ќе биде претставен на 11 јануари во Кина, а пред тоа објавија неколку детали за уредот, како и фотографии.

Ќе биде претставен со камери од компанијата Hasselblad, а се очекува дека три сензори ќе овозможат добар квалитет на фотографиите.

URL

Најверојатно ќе има 6,7-инчен екран и Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 процесор.

На фотографиите се гледа дека OnePlus 10 Pro ќе биде достапен во зелена и црна боја, а засега не се знае дали ќе се појави и во други бои.

URL
Тагови
реклама

Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?

Read more

Дали Путин ја прави истата грешка поради која Хитлер ја загуби војната?

Read more

Секс во вселената – една од најтешките задачи на НАСА

Read more

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Read more

Мобилни

Apple ќе го претстави iPhone 14 на 13 септември

Read more

OnePlus го претстави Nord 2T, првиот паметен телефон со MediaTek Dimensity 1300 процесор

Read more

Google го претстави смартфонот Pixel 6a

Read more

iPhone на преклопување може да стане реалност

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Starliner на Boeing првпат стигна до Меѓународната вселенска станица

Читај повеќе

Apple ќе го претстави iPhone 14 на 13 септември

Читај повеќе

„Соларни“ ќелии кои се полнат ноќе: Како функционираат?

Читај повеќе

Дали е штетно лаптопот да биде вклучен на полнач цело време?

Читај повеќе
  • filter

OnePlus го претстави Nord 2T, првиот паметен телефон со MediaTek Dimensity 1300 процесор

Читај повеќе

Канада го забрани достапот на Huawei до 5G мрежите

Читај повеќе

Океаните достигнаа највисоко ниво на киселост во последните 26.000 години

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА откри како ќе изгледа животот на астронаутите на Марс

Читај повеќе
  • play_arrow

Дроновите достигнаа ново ниво: Оставени сами на себе успешно избегнуваат пречки

Читај повеќе