Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Брендот Poco го претстави својот нов смартфон, а тоа е M2 Pro.

Се работи за уред кој според спецификациите е изменета верзија на Xiaomi Redmi Note 9 Pro.

Овој смартфон има една одлична спецификација – уредот го напојува батерија од 5.000 mAh, а доаѓа со полњач oд 33W кој поддржува брзо полнење.

Од компанијата тврдат дека батеријата се полни до 50% за 30 минути.

Уредот има Qualcomm Snapdragon 720G процесор, а доби и 6,67-инчен LCD екран со резолуција од 1080p.

На задната страна се наоѓаат 4 камери, главната од 48, ултрашироката од 8, макро камера од 5MP и сензор за длабочина од 2MP.

Смартфонот е достапен во зелена, црна и сина боја, како и во верзии со 4, 6, 64 и 128 GB интерна меморија.

Зависно од моделот, цените се движат од 185, 200 и 225 долари. Продажбата започнува на 14 јули.

Remote video URL
реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Мобилни

Google објави тизер за новиот смартфон Pixel – што да очекуваме?

Read more

Блогерите побрзи од Apple: Објавени фотографии од екранот на iPhone 12

Read more

OnePlus го претстави новиот смартфон Nord

Read more

Нови шпекулации: Apple во септември ќе го претстави најновиот iPhone

Read more

Гик

Вакцината на Pfizer покажува ветувачки резултати

Читај повеќе
  • play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Читај повеќе
  • play_arrow

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Читај повеќе

Facebook отстрани 7 милиони објави со лажни информации за коронавирусот

Читај повеќе

Четири вакцини против COVID-19 се тестираат во Мексико

Читај повеќе

TikTok ги претстави првите креатори на кои ќе им плаќа за видео содржини

Читај повеќе
  • filter

Еколошка катастрофа: Насуканиот танкер во Маврициус би можело да се преполови

Читај повеќе
  • play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Читај повеќе

Twitter сака да ја купи TikTok и да ги преземе американските операции

Читај повеќе